Młoty rozbiły Fulham

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.09.2012 15:42
W derbach Londynu West Ham United w świetnym stylu pokonał Fulham. Młoty przed własną publicznością zwyciężyli wysoko 3:0, rozstrzygając losy rywalizacji już w pierwszej połowie.  W ekipie gospodarzy zadebiutował Andy Carroll.

Uwagę kibiców przykuwały przede wszystkim dwa nazwiska. Andy Carroll oraz Dimitar Berbatov to nowe postacie w obu ekipach. Ich debiuty wypadły zgoła inaczej. Carroll rozpoczął mecz od pierwszej minuty i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, natomiast Bułgar wszedł na boisko dopiero po przerwie i jego występ wypadł dość bezbarwnie.

Pierwsza 45 minut obnażyły praktycznie wszystkie braki ekipy Martina Jola zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Kibice nie zdążyli dobrze rozsiąść się na swoich miejscach, a gospodarze prowadzili 1:0. Carroll zgrał piłkę głową do Vaz Te, ten odegrał do Kevina Nolana, który pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Piłkarze Fulham, grający już bez dwóch kluczowych ogniw (sprzedanych Moussy Dembele oraz Clinta Dempsey’a), kompletnie nie potrafili znaleźć sposobu na niesamowicie ofensywną i przede wszystkim skuteczną grę Młotów. O ile Schwarzer sparował piłkę po strzale Diame na poprzeczkę, to w 29. minucie wyjmował piłkę z siatki po raz drugi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Taylora fantastycznym strzałem głową popisał się Winston Ried. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Taylor, który dopadł na 16. metrze do bezpańskiej piłki i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W drugiej części meczu piłkarze Fulham szukali honorowego gola, ale gospodarze świetnie się bronili, a gdy trzeba było, dobrze interweniował Jaaskelainen.

Młoty w pełni zrehabilitowały się po ubiegłotygodniowej porażce 0:3 ze Swansea i w bardzo ładnym stylu zainkasowały trzy punkty.

West Ham United - Fulham 3:0 (3:0)