REKLAMA
REKLAMA

UEFA zaprezentowała piłki na sezon 2012/13

dodał: maaarcin  |  źródło: inf. prasowa  |  30.08.2012 19:56
W czwartek adidas zaprezentował trzy oficjalne piłki meczowe na sezon 2012/2013. Zostały one zaprojektowane specjalnie na potrzeby Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej oraz Superpucharu UEFA.

Zobacz zdjęcia piłek >>

Finale 12 – Oficjalna Piłka Meczowa na Ligę Mistrzów UEFA 2012/2013

Oficjalną Piłką Meczową Ligi Mistrzów UEFA, Finale 12, będą rozgrywane wszystkie mecze fazy grupowej w sezonie 2012/2013. Nowy wzór zaprojektowany został tak, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność w momencie kontaktu buta z piłką.

Futbolówka składa się z paneli w kształcie gwiazd o wyrazistych kolorach. Symbolizują one szkic taktyki oraz precyzji ruchów na boisku, a zarazem różne europejskie miasta, zjednoczone dzięki tym elitarnym rozgrywkom.

Znajdujące się na piłce górna i dolna gwiazdy wzorowane są na logo Ligi Mistrzów UEFA. Nawiązują do Nyonu w Szwajcarii, gdzie swoją centralę ma UEFA oraz Herzogenaurach w Niemczech, siedziby firmy adidas, twórcy oficjalnej piłki meczowej.

Zobacz zdjęcia piłek >>

W tym sezonie, po raz pierwszy wszystkie trzy kluczowe kategorie piłkarskiego obuwia adidas (Predator, f50 i adiPure) wyposażone są w system miCoach, który pozwala zawodnikom na śledzenie i analizę danych statystycznych ze swojej gry oraz dzielenia się wynikami na Facebooku.

Aktywacje adidas na nowy sezon będą nawiązywały do trzech kluczowych kategorii piłkarskiego obuwia adidas oraz technologii miCoach, którą stosuje trener Realu Madryt José Mourinho oraz wybrani piłkarze adidas: Leo Messi, Xavi (FC Barcelona) oraz Bastian Schweinsteiger (FC Bayern Monachium).

Oficjalna Piłka Meczowa Ligi Europejskiej UEFA

Przy produkcji Oficjalnej Piłki Meczowej Ligi Europejskiej UEFA na sezon 2012/2013, zastosowano nową technologię, która zadebiutowała w trakcie UEFA EURO 2012™. Opiera się ona na metodzie użytej przy tworzeniu słynnej piłki Tango 12, którą grały najlepsze drużyny Starego Kontynentu.

Zobacz zdjęcia piłek >>

Niepowtarzalny wzór piłki zawiera znane kolory Ligi Europejskiej UEFA (czerwony/żółty), a jej panele mają kształt pucharu, który wywalczy triumfator rozgrywek.

Oficjalna Piłka Meczowa na Superpuchar UEFA

W piątek 31.08, zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA - Chelsea, zmierzy się z Atlético Madryt, triumfatorem Ligi Europejskiej, w Superpucharze UEFA. Zaprojektowana na to wydarzenie piłka reprezentuje technologię użytą przy produkcji Tango 12 i przedstawia wzór oparty na logo turnieju oraz łączy barwy obu finalistów: niebieski i czerwony.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Zbanowany | 30.08.2012 19:58

I tak najlepsza jest Terrestra :P

arturrr991 | 30.08.2012 20:05

Tango 12 najlepsza ;D

Zbanowany | 30.08.2012 20:12

Pamiętam jak się robiło ściepy na piłki z kolegami z osiedla. Między innymi Fevernove tak się nabyło. Oj to była piłeczka.

arturrr991 | 30.08.2012 20:26

Ja pamiętam Roteiro i lata kopania podwórkowego;) Cała nasza drużyna osiedlowa złożyła się na Roteiro. hehe jak sobie przypomnę jak dumnie szliśmy przez centrum miasta;)  goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy