REKLAMA
REKLAMA

Dzikie drużyny zagrają o mistrzostwo

dodał: CB  |  źródło: playarena.pl  |  30.08.2012 08:13
Już w najbliższy weekend trzydzieści dwie najlepsze drużyny z miejskich lig Playarena zmierzą się ze sobą w walce o tytuł mistrza Polski Playarena. Faworytami turnieju w Trzebnicy są Grajki Sieradz, Tradis Olsztyn oraz Spartan Leśnica Wrocław.

Najlepszych z najlepszych wyłoniły dwa turnieje półfinałowe – w Lubinie i Warszawie. Ten pierwszy zakończył się zwycięstwem Grajków Sieradz, w drugim niespodziewanie wygrał Tradis Olsztyn. Wśród finalistów znalazł się również ubiegłoroczny mistrz Polski Playarena, Spartan Leśnica z Wrocławia.

- Sądzę, że te trzy drużyny są najpoważniejszymi kandydatami do końcowego zwycięstwa – twierdzi Wojciech Dudek, założyciel rozgrywek Playarena.

Trio hegemonów napotka jednak na poważny opór. W turniejach półfinałowych ze znakomitej strony pokazały się m.in. Gloria Victis Warszawa (drużynowy zwycięzca polskiej edycji The Chance), kPr Nysa, Becher Kielce czy FC Kolorowe Łódź. Liczyć chcą się również SanTrope Lubin (trzecia drużyna regionu Zachód) czy Bad Boys Szczecin, reprezentanci największej w Polsce ligi Playarena.

Rozgrywany w weekend 1-2 września finał w Trzebnicy, będzie piątym turniejem mistrzowskim największych amatorskich rozgrywek Europy. W sezonie 2011/2012 puchar obronił Spartan Leśnica, najbardziej utytułowana drużyna w rozgrywkach Playarena. Szansy rewanżu na Spartanie nie dostanie w tym roku aktualny wicemistrz Polski. Maniana Squad Gorzów Wielkopolski niespodziewanie odpadła w lubińskim turnieju półfinałowym.

Zespoły podzielone zostały na osiem grup. Dwie najlepsze drużyny z każdej z nich zagrają w fazie pucharowej turnieju. Mecz finałowy zaplanowany jest na niedzielny wieczór.

Więcej informacji na temat rozgrywek oraz turnieju finałowego Mistrzostw Polski Playarena znaleźć można na stronie www.playarena.pl

Patronem medialnym rozgrywek Playarena jest portal goal.pl


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

TomekCFC | 29.08.2012 11:54

Po nagłówku myślałem, że chodzi o jakąś afrykańską ligę....goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy