Malaga tylko remisuje

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.08.2012 00:58
Podziałem punktów zakończył się ostatni sobotni mecz drugiej kolejki Primera Division. Na Estadio La Rosaleda Malaga zremisowała 1:1 z Realem Mallorca.

Obie drużyny dobrze zainaugurowały sezon ligowy. Malaga pokonała na wyjeździe Celtę Vigo 1:0, natomiast piłkarze Realu Mallorca wygrali u siebie z Espanyolem 2:1. Dwie bramki dla ekipy z Iberostar Stadium zdobył wtedy Tomer Hemed i na niego najbardziej liczyli fani ósmego zespołu poprzedniego sezonu.

Zawodnicy Malagi przystąpili do meczu podbudowani środowym zwycięstwem nad Panathinaikosem Ateny w fazie play-off eliminacji Ligi Mistrzów. Goście wierzyli natomiast, że zdobędą pierwsze punkty z tym rywalem od listopada 2010 roku. Ostatnie trzy ligowe spotkania kończyły się wygranymi Los Boquerones.

Pierwsza połowa, choć toczona w szybkim tempie, nie przyniosła goli. W 36. minucie wspomniany wcześniej Hemed uciekł Demichelisowi, ale jego strzał minął prawy słupek bramki Caballero. Tuż przed przerwą bliski szczęścia w drużynie gospodarzy był Sebastian Fernandez. Jego uderzenie obronił jednak Dudu Aouate, a dobitka Portillo była niecelna.

W 67. minucie fantastyczny kontratak przeprowadzili goście. W pole karne dynamicznie wpadł Emilio Lopez i po jego zagraniu kapitalnym strzałem głową popisał się Hemed. Warto zapamiętać nazwisko 25-letniego reprezentanta Izraela, dla którego była to już trzecia bramka w obecnych rozgrywkach.

Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Do wyrównania doprowadził wprowadzony kilka minut wcześniej Juanmi, który wykorzystał świetne podanie Portillo.

Piłkarze Malagi poszli za ciosem i za wszelką cenę dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Okazje mieli Joaquin oraz
ponownie Juanmi, ale zabrakło im szczęścia.

Końcówka meczu dostarczyła nie lada emocji. W 89. minucie za uderzenie rywala z boiska wyleciał Eliseu, a już w doliczonym czasie gry losy spotkania mógł rozstrzygnąć napastnik gości Victor. Jego uderzenie wybronił jednak Caballero.

Ostatecznie więcej bramek nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Malaga CF - Real Mallorca 1:1 (0:0)