Tylko remis Lyonu

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  24.08.2012 22:47
Olympique Lyon był zdecydowanym faworytem spotkania z Evian, lecz w Annecy zdołał wywalczyć tylko jeden punkt. Goście musieli gonić wynik, a gola na wagę remisu zdobył Michel Bastos (fot.).

Pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola zawodnicy Lyonu mieli niespełna dwie minuty po pierwszym gwizdku arbitra, ale Bafetimbi Gomis uderzył niecelnie. Gospodarze odpowiedzieli pod koniec pierwszego kwadransa gry, lecz M'Madi nie trafił w światło bramki. W 21. minucie spotkania podobnym rezultatem zakończyła się próba Fofany.

Pierwszy celny strzał miał miejsce dopiero osiem minut później, kiedy Hugo Lloris dobrze obronił strzał Angouli. Dziewięć minut przed końcem pierwszej części gry szansę na gola zmarnował natomiast Bakary Kone. Mimo aż trzech doliczonych minut do końca pierwszej połowy bramki nie padły i oba zespoły schodziły na przerwę przy rezultacie 0:0.

Druga połowa spotkania toczona była już w nieco żywszym tempie. Na początku tej części gry okazję miał Gomis, ale znów był nieskuteczny. Lloris dobrze zachował się za to po strzale Sagbo. Ten drugi w 57. minucie spotkania miał spory udział w akcji, która dała dość niespodziewanie prowadzenie gospodarzom. Właśnie Sagbo podał bowiem do Cedrika Barbosy, który pokonał golkipera Lyonu.

Piłkarze Olympique starali się jak najszybciej wyrównać, ale Lacazette i Gomis uderzali niecelnie. Poczynania gości odmieniło dopiero wejście na boisko Michela Bastosa. To właśnie brazylijski pomocnik w 73. minucie spotkania doprowadził do remisu. W końcówce meczu to Evian częściej atakowało, ale kolejne próby albo były niecelne, albo blokowane przez defensorów Lyonu. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się więc punktami. Dla Evian jest to pierwszy punkt w obecnych rozgrywkach, dla Lyonu pierwsze spotkanie bez zwycięstwa.

Evian Thonon Gaillard - Olympique Lyon 1:1 (0:0)
1:0 - Barbosa 57'
1:1 - Bastos 73'