REKLAMA
REKLAMA

Politycy przeciwko kibicom Śląska!

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.08.2012 11:16
Grupa polityków wystosowała apel do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Są oni przeciwni 'symbolom nacjonalistycznym i pseudopatriotycznym oprawom', które w ich mniemaniu obecne są na meczach Śląska Wrocław.

Kibice WKS-u znani są z zachowań patriotycznych. Często przygotowują oprawy związane właśnie z tym tematem.

W poprzednim sezonie, oprawa przeciwko Legii dotyczyła na przykład Żołnierzy Wyklętych. 3 maja, w trakcie meczu z Jagiellonią, również nie zapomniano o historycznych bohaterach (zobacz wideo). Najświeższym patriotycznym nawiązaniem był ostatni mecz z Helsingborgiem. Wrocławianie upamiętnili wtedy Powstanie Warszawskie.

Oto treść wspomnianego apelu:

Panie Prezydencie,

Z rosnącym niepokojem obserwujemy eskalację agresywnych i rasistowskich zachowań organizacji skrajnej prawicy oraz części środowiska kibicowskiego w naszym mieście. Nie mamy wątpliwości, że są to poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze miasto. Działania organizacji skrajnej prawicy i części kibiców mają charakter wielowymiarowy i coraz bardziej bezkarny. Na stronach i forach internetowych, murach miasta, w "marszach" rocznicowych i na stadionie miejskim, coraz częściej usłyszeć i zobaczyć można hasła nawołujące do przemocy, pogardy i nienawiści do innych. Oburzające wydarzenia ostatnich dni - rasistowski atak na rodzinę Jose Torresa oraz godzinny przejazd członków Narodowego Odrodzenia Polski z nacjonalistycznymi transparentami i rasistowskimi okrzykami miejskim tramwajem, skłaniają do zadania pytania czy władze Wrocławia nie powinny zaprotestować i podjąć zdecydowane kroki, aby zapobiegać tego typu działaniom? Symbole nacjonalistyczne i pseudopatriotyczne oprawy bez sprzeciwu władz miasta pojawiają się regularnie na meczach drużyny piłkarskiej Śląsk Wrocław - klubu współfinansowanego przez władze miasta, z podatków płaconych przez wrocławian. Ogląda to cała Polska i Europa. Czy takim ma być nasze "miasto spotkań", przyszła "Europejska stolica kultury"? Obawiamy się, że bez naszego wspólnego sprzeciwu możemy zyskać miano miasta "bezkarnego chamstwa, ksenofobii, nienawiści i przemocy".

Z poważaniem,

Reprezentanci partii politycznych:

Monika Szymańska, Partia Kobiet
Ewa Miszczuk, Polska Partia Socjalistyczna
Czesław Cyrul, Sojusz Lewicy Demokratycznej
Ryszard Kessler, Partia Demokratyczna
Mieczysław Konik, Unia Pracy


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

mephisto321 | 24.08.2012 11:23

Niech lewaki siedzą cicho.

AdamCFC | 24.08.2012 15:07

Już nie długo!!! Zamiast liści!!! Będą wisieć komuniści!!!!!!!

maciek95 | 24.08.2012 16:13

Jakies lewaki socjalisci i komuchy nie beda nam mowic co mamy robic. Patriotyzm i nacjonalizm to nic zlego. Antykomuna!!!

RTS006 | 24.08.2012 23:13

śmieszy mnie to-i zachowanie kibiców i polityków:)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy