EL. LE: PSV gromi!

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: LigaEuropejska.pl  |  23.08.2012 22:59
Piłkarze PSV nie pozostawili złudzeń swoim rywalom. Podopieczni Dicka Advocaata rozbili w Podgoricy FK Zeta i mogą być pewni gry w fazie grupowej LE.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiej wygranej gości z Holandii, pomimo bramki uzyskanej już w drugiej minucie meczu. Po podaniu Mertensa listę strzelców otworzył napastnik reprezentacji Szwecji, Ola Toivonen.

Do 74. minuty gospodarze liczyli jeszcze na korzystny rezultat, ale właśnie wtedy gola zdobył Tim Matavz. Trzy minuty później Bulatovic musiał po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. Gola zdobył Kevin Strootman.

Goście nie rezygnowali ze zdobycia kolejnych bramek. W 83. minucie gola zdobył Lens, a dzieło zniszczenia dopełnił Mark Van Bommel, który w 90 minucie ustalił wynik spotkania. Przy golu kapitana PSV asystował Toivonen, podobnie zresztą jak przy bramce numer trzy autorstwa Strootmana.

Po zwycięstwie 5:0 nad Rodą, piłkarze z Eindhoven powtarzają wynik w meczu fazy play-off Ligi Europy i dają sygnał, że porażka na inauguracje Eredivisie z RKC Waalwijk była tylko wypadkiem przy pracy.

FK Zeta - PSV Eindhoven 0:5 (0:1)
0:1 Toivonen 2'
0:2 Matavz 74'
0:3 Strootman 77'