El. LE: Pewna wygrana Lazio

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: LigaEuropejska.pl  |  23.08.2012 22:51
Piłkarze Lazio pewnie pokonali na wyjeździe słoweński klub ND Mura 05 i mogą być prawie pewni awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Ozdobą spotkania była piękna bramka Hernanesa.

Zwycięzca tego spotkania nie mógł być inny. Zawodnicy ND Mura 05 zajmują ostatnie miejsce w ekstraklasie słoweńskiej, a awans do fazy play-off uzyskali po ukaraniu walkowerem zawodników Arsenalu Kijów.

Goście pierwszą świetną okazję do objęcia prowadzenia mieli już w 6. minucie, ale w doskonałej sytuacji przestrzelił Candreva. Mimo różnicy klas pomiędzy zespołami, gospodarze nie ograniczali się do obrony i od czasu do czasu wyprowadzali kontrataki. W 27. minucie ponownie przed szansą stanęli piłkarze Lazio. Po świetnym dośrodkowaniu Konko, fantastycznie z woleja uderzył Mauri, ale nieznacznie przestrzelił. Chwilę potem kapitalną okazję miał napastnik Mura 05, Eterovic, ale nie trafił do bramki Marchettiego. Dwie minuty później podopieczni Petkovica objęli prowadzenie. Wprost cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Hernanes i Drakovic zmuszony był wyjmować piłkę z siatki. W pierwszej połowie więcej goli już nie oglądaliśmy.

W 59. minucie piłkarze Lazio podwyższyli wynik spotkania. Świetne dośrodkowanie Konko i Klose w tradycyjny dla siebie sposób, głową, pokonuje bramkarza rywali. Mimo ogromnej przewagi, piłkarze z Rzymu dopuścili do groźnej sytuacji pod swoją bramką pięć minut później, ale piłkarza gospodarzy świetnie zatrzymał Marchetti. Około dziesięć minut przed końcem meczu okazję na drugiego gola miał Klose, ale napastnik reprezentacji Niemiec w dobrej sytuacji spudłował.

Lazio zasłużenie wygrywa i spokojnie może koncentrować się na inauguracji Serie A, bowiem trudno przypuszczać, aby ich rywali stać było na sprawienie sensacji w spotkaniu rewanżowym.

ND Mura 05 - Lazio Rzym 0:2 (0:1)
0:1 Hernanes 31'