El. LE: Skromna zaliczka Marsylii

dodał: Piotr Wojciechowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  23.08.2012 20:55
O zaledwie jedną bramkę lepsza była dzisiejszego wieczoru Marsylia od mołdawskiego Sheriffu Tyraspol. Dwa gole młodszego z braci Ayew wystarczyły, by w pierwszym meczu baraży do Ligi Europy w Mołdawii sięgnąć po zwycięstwo.

Przewaga Marsylii w pierwszej połowie przekuta została już w 18. minucie, gdy Jordan Ayew wykorzystał świetne zgranie głową Andre-Pierre'a Gignaca. Ghańczyk z jedenastego metra uderzył z woleja i otworzył wynik rywalizacji. Wydawało się, że wszystko idzie w zaplanowanym przed meczem kierunku, lecz wszystko zmieniło się dość szybko, bo niespełna 10 minut później. Środkowy obrońca Sheriffu, Tomislav Pajović wykorzystał głową dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Stanojevicia i był już remis. Błąd przy kryciu w tej sytuacji zapisać trzeba na konto Roda Fanniego.

Marsylia wciąż przeważała, ale z każdą kolejną minutą coraz trudniej jej było przebić się w pole karne rywali. A Mołdawianie bez większego respektu wobec utytułowanych Francuzów wyprowadzał niebezpieczne kontry. Trzeba powiedzieć, że gdyby nie dobra dyspozycja Steve'a Mandandy, to do szatni gospodarze schodziliby z prowadzeniem.

Po zmianie stron szybko jednak przyjezdni z południowej Francji ponownie pokonali Stojanova. Sytuacja wręcz lustrzana do tej sprzed przerwy, bo znów gola wolejem zdobył Ayew i znów dostał piłkę zgraną głową. Tym razem był to jednak Stephane Mbia, który najwyżej skoczył do dośrodkowania Gignaca. To był koniec problemów OM tego wieczoru, który prawie do samego końca spotkania kontrolował przebieg gry. Prawie, bo sam nie był w stanie strzelić gola, a w ostatnich minutach gospodarze mieli dwie wyborne okazje, by wyrównać stan meczu. Jednak podopieczni wywiązali się ostatecznie z zadania i z Mołdawii wywieźli skromne zwycięstwo.

Sheriff Tyraspor - Olympique Marsylia 1:2 (1:1)
0:1 J. Ayew 18'
1:1 Pajović 27'
1:2 J. Ayew 48'