REKLAMA
REKLAMA

La Liga wystartuje z opóźnieniem?

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  08.08.2012 13:15
13 hiszpańskich klubów, w tym Atletico Madryt i Athletic Bilbao, grożą strajkiem wynikającym ze sporu dotyczącego praw telewizyjnych do pokazywania meczów La Liga.

We wtorek przedstawiciele wspomnianych ekip oraz Betisu Sewilla, Celty Vigo, Espanyolu, Getafe, Granady, Realu Mallorca, Osasuny, Rayo Vallecano, Realu Sociedad, Sevilli i Realu Saragossa spotkali się, by omówić projekt, który ma przekonać władze Hiszpańskiej Zawodowej Ligi Piłkarskiej (LFP) do dokonania zmian w czterech obszarach. Są oni oburzeni m.in. faktem, iż według najnowszych ustaleń część spotkań ma być rozgrywana o godz. 23.

- Każdy klub, który uczestniczył w spotkaniu, nie zgadza się z najnowszymi zmianami w Primera Division wprowadzonymi przez LFP. Uważamy, że pokazują one brak szacunku dla klubów, które są członkami LFP - głosi komunikat opublikowany przez 13 klubów.

- Po pierwsze, od operatorów telewizyjnych domagamy się natychmiastowej wypłaty pieniędzy wszystkim klubom uczestniczącym w Primera Division. Po drugie, domagamy się zaprzestania wszelkich czynności prawnych przeciwko klubom, związanych z umowami sprzedaży praw medialnych. Po trzecie, żądamy wdrożenia przejrzystych procedur związanych z ustalaniem godzin i dat rozgrywania meczów La Liga. Po czwarte, od telewizyjnych operatorów wymagamy ustalenia stabilnych przepisów dla zapewnienia sprawiedliwego podziału praw do transmisji dla wszystkich klubów Primera Division - głoszą postulaty hiszpańskich klubów.

Jeśli proponowane rozwiązania, które akceptują wszystkie kluby, nie zostaną przyjęte wówczas uczestnicy najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii nie wykluczają opóźnienia w rozpoczęciu nowego sezonu La Liga, które planowane jest na 18 sierpnia.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Cocacola | 08.08.2012 13:37

Jak zawsze smieszna liga

d4zzik | 08.08.2012 14:26

W ubiegłym roku też było tygodniowe opóźnienie, czy historia się powtórzy ? Oby nie...

dzike | 08.08.2012 14:43

no w zasadzie to jaki w tym problem?

Kettger | 08.08.2012 15:26

Taki, że Panowie woleliby grać o 12 rano. :)

VdV23 | 08.08.2012 17:01

I dobrze ;) Sprawiedliwość musi być ;)

Gall*Anonim | 08.08.2012 19:46

Kluby hiszpańskie powinny postawić sprawę jasno. Albo zyski będą dzielone w miarę rozsądnie albo nie będzie grania. Moze to by przemówiło niektórym do rozumu, choć tu jest problem z solidarnością, bo niektóre kluba trzęsą portkami...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy