Liga Total Cup: Dwa gole Lewandowskiego, porażka Borussii

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  05.08.2012 21:19
Borussia Dortmund przegrała z Werderem Brema po rzutach karnych w finale towarzyskiego turnieju Liga-total!-Cup, który w ten weekend rozegrany został w Hamburgu.

W regulaminowym czasie (grano 2x30 minut) padł remis 3:3. Mecz świetnie rozpoczęli gracze z WeserStadion, którzy po sześciu minutach prowadzili 2:0 po bramkach Niclasa Fuellkruga i Mehmeta Ekiciego. Końcówka pierwszej połowie była zabójcza w wykonaniu mistrzów Niemiec. Najpierw po rzucie wolnym do siatki trafił Marco Reus, a potem w ciągu niespełna dwóch minut na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Robert Lewandowski. Po przerwie do remisu doprowadził Aaron Hunt i o trofeum oba zespoły powalczyły w rzutach karnych. Te lepiej wykonywali gracze Werderu, którzy wygrali 5:4. Pechowymi egzekutorami "jedenastek" dla BVB okazali się Neven Subotić i Kevin Grosskreutz.

Robert Lewandowski zagrał do 53. minuty. Łukasz Piszczek na murawie pojawił się w 40. minucie. Tym razem w składzie zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który w sobotnim półfinale zapewnił podopiecznym Juergena Kloppa wygraną nad Hamburgerem SV.

W meczu o trzecie miejsce Bayern Monachium pokonał HSV 1:0.

Brryk | 05.08.2012 21:37

się nasi rozstrzelali.. ostatnio Kuba teraz Robert.. mam nadzieje że Lewy będzie w tym sezonie w pierwszej trójce strzelców Bundesligi i BVB wreszcie zaistnieje w rozgrywkach Europejskich.

Pozdrawiam :)

WerderanerPL | 05.08.2012 21:55

Pierwszy i nie ostatni w tym sezonie tytul dla nas!

KaeM16 werder | 05.08.2012 22:00

Bardzo udany turniej. Fullkrug pokazał, że ma potencjał, chociaż wiem co o nim sądzi m.in. KAT ;) Chłopak udowadnia, że ma jaja i wie, gdzie się ustawić. Będzie konkurował z Petersenem.

Dylemat mamy też w bramce, bo wg mnie Wolf nie jest wcale słabszy od Mielitza. Oby tylko takie problemy.

Cieszy też, że mimo braku Sokratisa nie było źle w obronie. Lukimyia parę razy pokazał swoją siłę fizyczną i umiejętności gry w powietrzu. Będzie z niego pożytek. Elia miał przebłyski, ale widać było, że gwizdanie trochę wiązało mu nogi i dodawało niepewności. Problemem jest jedynie Arnautovic. Co minutę był na spalonym. Wytłumaczcie mi proszę, czy uważanie na linię jest takie trudne? Słabo się też rozumieją z Gebre Selassie'im, ale licze, że da się to jeszcze poprawić.

Widać, że drużyna jest pozytywnie naładowana i wierzy w siebie. Patrzę z optymizmem na najbliższy sezon.

bundes | 05.08.2012 22:20

Igniovski nieporozumienie no i bramkarze słabi aż głowa boli, mega przestraszeni a to tylko sparingi. Ogólnie turniej na plus bo wygrany ale przydałby sie BR, LO i N

krysti_BVB | 05.08.2012 22:33

Składy mocno eksperymentalne, młodzi z drugiej drużyny trochę pograli, ale pokazali, że to jeszcze nie ten poziom. Za tydzień już nie będzie miejsca na takie eksperymenty w Superpucharze na Allianz Arena. Oczywiście  gratulacje za wygranie Liga Total Cup dla Werderu :)

skyBUNDESLIGA | 05.08.2012 23:43

A nie mogliście po prostu napisać:

"Liga Total Cup: Zwycięstwo Werderu"? :p

Stormblast | 05.08.2012 23:53

Werder - jeśli bierzemy pod uwagę całość pucharu to zasłużone zwycięstwo. Mielitz z pewnościa jest numerem jeden i wierzę, że godnie zastąpi Wiese. Błędy się pojawią, ale niech pracuje nad sobą. Obrona całkiem dobrze, ale w składzie Schmitz (Hartherz czy nawet Iggy), Sokratis, Proedl, Selassie (może Fritz). Martwi mnie atak, bo Petersen czy w szczególności Fullkrug, który strzela z całej siły nie jest przekonującym rozwiązaniem. Akurat Fullkrug lepiej, żeby tak robił niż strzelał technicznie, bo to nie jest jego najmocniejszą stroną. Niech popracuje nad grą głową i wtedy będzie można go pochwalić. Arni trochę irytujący, ale niech się stara i nie będzie źle. Jakoś to będzie - puchary są realne;)

A_Merkel | 06.08.2012 00:38

Wielkie gratulacje i szacun dla Werderu! Jestem pod wrażeniem ich gry, a na to zwycięstwo sobie zasłużyli. Ten sezon myslę że pójdzie im o niebo lepiej. Może nawet wygraja mecz z Borussia na rozpoczęcie Bundesligi :))

bundes | 06.08.2012 07:29

skyBUNDESLIGA nie przesadzaj na taki tytuł nawet nie liczę, ale warto by było napisać coś o meczu HSV - Bayern.
Podobno Hoffe kupiło jakiegoś napastnika z Realu niby z rezerw ale warto by o tym wspomnieć na stronie o BUNDESLIDZE. W weekend grali sparingi nie tylko gracze z BVB może warto by o tym wspomnieć.
Gomez z tego co wiem jakaś kontuzja i też tutaj ciszaaaaaa.
Czyżby wszyscy pracownicy serwisu zachorowali...

Nordkurvener | 06.08.2012 08:03

Jakas Gomez bedzie miec operacje kostki. Helmes nabawil sie kontuzji ktora wyklucza Go na 4 do 6 miesiecy ale to nie jest wazne xD Tygodniowy raport jest wazniejszy...;]

Hades | 06.08.2012 08:43

Wiem, że to tylko sparing, ale liczę że Werder w tym sezonie będzie w pierwszej szóstce.

missalissa | 06.08.2012 09:17

W szoku jestem ze Bayern zajal trzecie miejsce. Dla mnie oni byli glownym kandydatem na wygrana. A co do Lewego to ja tylko czekam az on tak w reprezentacji zacznie grac ;)

Bawarczyk21 | 06.08.2012 09:51

Nono Werder pokazał klasę grał cały mecz bardzo dobrze i mam nadzieje że tak też będą grać w lidze i że pokuszą się o miejsce może nawet w pierwszej piątce ale widać dużą poprawę w ich stylu gry tak trzymać !!!!!

krysti_BVB | 06.08.2012 12:09

@missalissa,

Nie wiem skąd u Ciebie to zszokowanie ? To jest zwykły przedsezonowy pucharek, w którym szkoleniowcy sprawdzają różne warianty i próbują młodych, tak też było wczoraj co można było zobaczyć po składach w jakich grali ..

Inauguracja sezonu to będzie już całkiem inna bajka :) Już w następną niedziele będzie to wszystko mniej więcej nabierało kształtów jeśli chodzi pierwsze jedenastki Bayernu i Borussii.

KaeM16 werder | 06.08.2012 12:58

Ocho, chyba redakcja czyta komentarze bo dzisiaj nie było newsa o BVB, tylko o innych drużynach. Musimy walczyć o swoje xD

Aha, jeszcze jedno - wszyscy piszą, że Dortmund zagrał rezerwami, ale w Werderze też paru zawodników brakowało. Mielitz mimo wszystko jest nr 1., zabrakło najlepszego zawodnika, czyli Sokratisa, brak Petersena, który będzie najprawdopodobniej pierwszym wyborem Schaafa. Do tego można dorzucić Juno i Hunta, którzy podobno są pupilkami trenera i też raczej pograją w wyjściowym.

bundes | 06.08.2012 15:30

Ale to nie zmienia faktu ze nasz skład był bliżej optymalnego niż np bvb. Hunt w sparingach prezentuje sie nieźle oby nie miał kon....

KAT | 06.08.2012 22:16

Ja tylko powiem tyle ze przez ostatnie 2 lata przegrywaliśmy sparingi z ogórkami i potem w lidze było tą słabość widac. Teraz takie nawet zwycięstwa cieszą i dają nadzieje na lepszy sezon. KaeM nie widziałem tych meczów wiec o Fullkrugu sie nie wypowiem, ale Stormblast miał tu inne zdanie o jego postawie :) Osobiście jeszcze rozglądną bym sie za napastnikiem, bedziemy grac na jednego jest jeszcze Avdic ale mimo wszystko jakas kontuzja i zostaniemy bez ataku.

KaeM16 werder | 07.08.2012 12:40

KAT- każdy ma swoje zdanie. On ma dopiero 19 lat o ile się nie mylę, a już widać, że się nie boi gry. To się rzadko zdarza. Swoje też strzela. Jest dodatkowo reprezentantem Niemieckiej młodzieżówki, a tam jak wiadomo ogórków nie biorą. Mi się chłopak podoba. Ma ciąg na bramkę, a w meczu z Dortmundem zdobył fajną bramkę i zaliczył jeszcze lepszą asystę. Będą z niego ludzie. Nie zdziwię się jeśli to on będzie pierwszym wyborem Schaafa.

KAT | 07.08.2012 13:37

Oby tak było bo zawsze Werder słynął z młodych ciekawych graczy. U mnie chłopak ma czystą karte jak cała reszta, moze prócz Hartherza którego wybitnie nie jestem fanem. W tamtym roku graliśmy padline wiec i młody napastnik miał ciężko. Licze ze pokaże sie z dobrej strony i problem napastników rozwiąże sie sam.