IO: Awans Meksyku po dogrywce

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  04.08.2012 18:18
W drugim ćwierćfinale piłkarskiego turnieju olimpijskiego drużyna Meksyku pokonała Senegal 4:2. Mecz rozstrzygnęła dopiero dogrywka. Bramki dla zwycięzców strzelali Enriquez, Aquino, dos Santos i Herrera.

Podopieczni Luisa Fernando Teny wyszli na prowadzenie już w 10. minucie, kiedy to Jorge Enriquez pokonał bramkarza Senegalu Ousmane’a Mane. W 60. minucie na 2:0 podwyższył 22-letni Javier Aquino. Kiedy wydawało się, że wynik meczu został rozstrzygnięty, Senegalczycy rozpoczęli odrabianie strat. W 69. minucie kontaktową bramkę strzelił gracz Maccabi Tel Aviv, Moussa Konate. Wyrównującą bramkę siedem minut później zdobył Ibrahima Balde.

Mecz musiała rozstrzygnąć dogrywka, w której lepsi okazali się Meksykanie. Najpierw bramkę na 3:2 strzelił Giovanni Dos Santos, zaś wynik ustalił Hector Herrera w 109. minucie meczu.

W półfinale drużyna Meksyku zmierzy się z Japonią, która pewnie wygrała z Egiptem 3:0.

Meksyk - Senegal 4:2 pd. (1:0, 2:2)
1:0 Jorge Enriquez 10'
2:0 Javier Aquino 60'
2:1 Moussa Konate 69'
2:2 Ibrahima Balde 76'
3:2 Giovanni Dos Santos 98'
4:2 Hector Herdera 109€™'