REKLAMA
REKLAMA

Kary dla klubów i zawodników

dodał: MW  |  źródło: Football-italia  |  03.08.2012 14:24
Komisja Dyscyplinarna zaakceptowała wczoraj sankcje zaproponowane przez Bari i Sampdorię Genua. Kluby te zostały ukarane ujemnymi punktami. Kary nałożone zostały też na kilku zawodników, na czele z Andreą Masiello.

Obecny gracz Atalanty, któremu postawiono zarzuty w związku z aferą korupcyjną, został zawieszony na 26 miesięcy. Dwuletnia dyskwalifikacja spotka natomiast Alessandro Parisiego, który pozostaje obecnie bez pracodawcy.

Występujący w Cesenie Marco Rossi otrzymał rok i osiem miesięcy zawieszenia, podczas gdy Marco Esposito - obecnie w Pisie - nie zagra w piłkę przez przeszło 3 miesiące.

Kary nałożone w ostatnim dniu przez Komisję Dyscyplinarną przedstawiamy poniżej:

Kluby:

Sampdoria - ujemny punkt w Serie A
Bari - 5 ujemnych punktów w Serie B
Siena - 6 ujemnych punktów w Serie A

Piłkarze:

Andrea Masiello - 26 miesięcy zawieszenia, 30 tys. euro grzywny
Alessandro Parisi - 24 miesiące zawieszenia, 10 tys. euro grzywny
Marco Rossi - 20 miesięcy zawieszenia, 20 tys. grzywny
Filippo Carobbio - 26 miesięcy zawieszenia (dodano 2 miesiące)
Carlo Gervasoni - 24 miesiące zawieszenia (dodany miesiąc)

Pozostali:

Antonio Conte (trener) - wyrok nieznany
Bartolo Mutti (trener) - 4 miesiące zawieszenia
Guido Angelozzi (dyrektor sportowy) - 4 miesiące zawieszenia
Cristian Stellini (były asystent w Sienie) - 2 lata i 6 mies. zawieszenia


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 20 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Cocacola | 03.08.2012 14:32

conte rok zawieszenia tylko czekam na tą wiadomość

murcen | 03.08.2012 14:40

Daj sobie spokój człowieku... co ci do tego?

M.V.P | 03.08.2012 15:06

Mutti miał podobne zarzuty co Conte ?

capek89 | 03.08.2012 15:09

Jak pisałem już wcześniej 6 miesięcy to wydaje się maxymalna kara dla Conte w tej sprawie i zdziwię się jak dostanie więcej, chyba że będzie się procesował. Carobbio jednak ma 26 miesięcy a nie jak pisali juventini 4 miesiące. Jestem bardzo ciekawy rozwiązania tej kwestii jak również wyroków w sprawie Bonucciego czy też Pepe.

rafal_m | 03.08.2012 15:10

Ten proces to kpina i każdy kto ma chodziarz blade pojęcie o nim się ze mną zgodzi

10Pinturicchio | 03.08.2012 15:21

A ten znów swoje...

Zobaczcie, że gościu, który ma takie same zarzuty jak Conte dostaje tylko 4 miesiące zawieszenia, a Conte ma dostać więcej ? Za to samo ? To nazywacie sprawiedliwością ?

Capek89 nie wypowiadaj się, bo nie masz zielonego pojęcia o tej aferze. Ja cały czas obserwuję przebieg rozprawy.

Obrońcy Conte mówią, że mają dowody, a prokurator wychodzi z tekstem "Nie mamy czasu na rozpatrywanie ich". To jest sprawiedliwe ? To nazywasz sprawiedliwością ? Pewnie tak, bo tobie to na rękę, że mój klub jest krzywdzony.

Pamiętajcie, że Juve również rozdaje kary. Może zabronić Buffonowi, Marchisio, Chielliniemu, Barzagliemu, Bonucciemu występów na następnych Mistrzostwach ? Myślisz, że się nie zgodzą ? Zgodzą się, bo dla nich najważniejsze jest dobro klubu, bynajmniej dla Gigiego, Giorgia i Claudio. To są najważniejsze ogniwa reprezentacji Włoch ! FIGC już nie zarobi dużo pieniędzy.

A kto jest sponsorem reprezentacji Italii ? A no właśnie FIAT, który ma w kontrakcie taki pewny punkt, który mówi o tym, że "działanie na szkodę klubu piłkarskiego działającego w zgodzie z przepisami związku powoduje automatyczne zerwanie umowy". FIGC będzie musiało zapłacić za zerwanie umowy, nie jest to może duża kwota, ale gdzieś tak 10-20 mln euro. Myślicie, że FIGC zapłaci Juve te pieniądze ? Nie, bo to popsuje ich honor.

Wy nas nie rozumiecie. Kiedyś może dotknie was taka sytuacja. Wystąpi jedna osoba przeciwko waszemu klubowi, bo sobie ubzdura, że wasz trener kiedyś kupował mecze. Pamiętajmy, że  Allegri ma bogatą karierę, dużo klubów z serie B (bez prowokacji).

Najpierw ten śmieszny piłkarzyk sobie ubzdurał, że Bonu i Pepe brali udział w korupcji, było to w lutym. Miesiąc później przypomniał sobie, że Conte też coś namieszał. Potem 50 razy zmieniał zeznanie, ale sąd to łyka.

My mamy się cieszyć z tej afery ?

FIGC za 6 lat się do nas odezwie i powie "przepraszam, ale nie było mocnych dowodów". Historia kołem się toczy...

Wy myślicie, że kibice Juve ubzdurali sobie, że FIGC chce znasz zniszczyć. Poczytajcie trochę o tym !

http://www.solojuve.pl/komentarze _prasowe/trzeci_dzien_procesu_wsty du.php

Tłumaczona na język polski relacja z obrad sędziów.

Poczytajcie trochę, to są fakty. Jest wszystko dobrze tłumaczone, sam sprawdzałem.

Ignorujcie takich użytkowników jak Cocacola. On jest po prostu zazdrosny. Conte zrobił z Juve prawdziwą drużynę. Wraca, stary, dobry klub z Turynu, a najważniejsze - znienawidzony ! Teraz każdy będzie liczył na nasze potknięcia.

Pozdrawiam.

10Pinturicchio | 03.08.2012 15:26

Proszę bardzo !

To, co dzieje się obecnie w Rzymie, skupia uwagę wielu. Okazuje się, że nawet kibice drużyn przeciwnych są w stanie obiektywnie ocenić całą sytuację. Za Juventusem i trenerem Antonio Conte wstawił się... kibicujący Interowi Mediolan dziennikarz Enrico Mentana (na zdjęciu).

To nie pierwszy gest solidarności z Juventusem, tym razem jednak pochodzi od zadeklarowanego Interisty. "Nie jestem rzecz jasna kibicem Juventusu i doskonale o tym wiecie" - zaczął Mentana. "Zapoznałem się jednak z całą sprawą i muszę przyznać, że nie istnieją żadne dowody obciążające Antonio Conte. Uważam, że dla dobra włoskiej piłki prokuratura powinna wręcz uniewinnić Conte i Alessio. Nie byłaby to żadna pochwała tego, co zabronione, ze strony Palazziego, ale raczej zrozumienie, że prawdziwi winowajcy są gdzie indziej i to na nich trzeba się skupić. Uważam, że Juventus jako mistrz Włoch powinien móc pracować w spokoju ze swoim trenerem, dzięki czemu i świat włoskiej piłki zyskałby spokój i większą wiarygodność w oczach obserwatorów z całego świata".

Zamparini, teraz Mentana !

Wszyscy wiedzą, że Conte nic nie zrobił, jedynie kibice Milanu mają wątpliwości !

Eskperci, ha,ha,ha.

capek89 | 03.08.2012 15:27

Takie same zarzuty nie zawsze oznaczają to samo. Każdą sprawę należy rozpatrywać w sposób indywidualny. dla juventinich Carobbio kłamie, a dla innych jest tym, który przerywa zmowę milczenia.

M.V.P | 03.08.2012 15:33

Bonucci dostanie ponad 2 lata, zresztą słusznie, a Conte pewnie rok, co mnie osobiście boli .

Outlander | 03.08.2012 15:33

http://www.juvepoland.com/news.php? id=22276

AdrianoJuve | 03.08.2012 15:54

capek89@
Niby dlaczego inaczej należy rozpatrywać te sprawy, tylko dlatego że Conte ma nazwisko i coś osiągnął i chce się jego kosztem pokazać coś innym, to jest chore.
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i jak na to zareaguje FIAT, jeżeli się wycofa ze sponsoringu to już będzie otwarta wojna, kiedyś słynna aferą paszportową umorzono bo... kluby biorące w niej udział zainwestowały na tamten czas duże pieniądze w SerieA, Teraz może być z goła odmiennie.

Decos20 | 03.08.2012 15:57

Conte dostanie rok, dla zasady. Oj komuś nadepnął na odcisk nasz treneiro...

Bandon | 03.08.2012 16:25

Przyznaje że, to jest chory proces. Najbardziej chore jest to, że oskarżony musi udowadniać swoją niewinność. Zdawało mi się, że zasada domniemania niewinności jest powszechnie stosowana - jednak nie.

Ale wydaje mi się, że nie ma takiej opcji wgl żeby trener, który jest odpowiedzialny za wyniki klubu nie wiedział o tym procederze.

Mam nadzieję,  że skończy się to dla Conte zawieszeniem na 44 miesiące.

City1 | 03.08.2012 16:29

@Cocacola

To nie twoja sprawa brudny kocie.

M.V.P | 03.08.2012 16:40

Bandon

Ładnie to tak życzyć Antkowi 44 miesięcy zawieszenia ? :D

capek89 | 03.08.2012 16:48

Jako kibic Milanu muszę napisać, że współczuję kibicom Juve, bo naprawdę jest to ciężka sprawa, jeszcze w takim momencie, tuż przed startem nowego sezonu... Współczuję Juve niezależnie od winy bądź niewinności Conte, Bonucciego i Pepe. Przecież klub nie wie czy zatrudnia kogoś, kto mógł być w przeszłości powiązany w aferę korupcyjną. Równie dobrze mogliby być to zawodnicy Milanu ( a podobno niewiele brakowało, aby sam Conte trenował Milan a nie Allegri). Niekoniecznie współczuję jednak samym podejrzanym. Co do Conte jeśli zostanie zawieszony na dłużej niz pół roku to będzie kompletnie niezrozumiałe. Jeśli nie to wybaczcie, ale nie będę się z nim solidaryzował... Prosiłbym juventinich aby nie wysuwali teorii spiskowych i robili z własnego klubu wielkiego męczennika...

kesio1 | 03.08.2012 17:29

Z Conte czy bez i tak wygramy ;) Liczę tylko na jakiegoś dobrego atakującego.

Lireko | 03.08.2012 21:42

Raczej z Conte jak sąd sportowy go skarze to pojdzie do sądu cywilnego i tyle...

2006 Juventus Calciopoli - brak dowodów na kupno meczy - kara degradacja do Serie B i pkt ujemne

2012 Sampdoria, Bari, Siena - dowody na kupno meczy - kara od 1 do 6 pkt karnych

Kabareton Serie A :)

Bandon | 03.08.2012 22:27

M.V.P
M.V.P

A co! Należy się! ;D

Oczywiście miało być 4, piszę na ekranowej...

szuli | 05.08.2012 02:58

w sumie nie znamy sprawy tak jak śledczy... ale rzeczywiście - te kary to jakiś miraż - jeśli ustawianie meczy to kluby powinny zostać ukarane degradacją.. tak jak juve w 2006... no albo prawo jest takie samo dla wszystkich albo qrwa nie ma go wcale

JUVE WYDAJE SIĘ TUTAJ POSZKODOWANE bo odebrano im piłkarzy i trenera.. można by powiedzieć 'niefart' ale coś tu śmierdzi.... jako kibic Interu jestem w stanie zobaczyć, że coś nie tak i nawet jeśli juve jest traktowane w ten sposób każdy powinien się podrapać w głowę


po mojemu to wiem, że zaraz będą krzyki, że to znowu pewnie spisek Morattiego bo ma brzydkie zęby i mop na głowie - ale trzeba podkreślić, że nigdy MM nie zniżał się do poziomu machlojkarzy z calcio i trzyma fason.... właściciele klubów włoskich powinni się dogadać i przeprowadzić WŁASNE ŚLEDZTWO odnośnie lodokrętaczy  z zarządu ligi i całych struktur związku bo oni po prostu wystawiają na widok publiczny kozła ofiarnego (w tym wypadku kilku piłkarzy i trenerów) a sami za kulisami walą pewnie takiego przekręta, że jak włochy zbankrutują to sobie będą sączyć martini na jakiejś wysepce w rajugoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy