REKLAMA
REKLAMA

Woronin wypożyczony do beniaminka

dodał: KMM  |  źródło: bundesliga.de  |  31.07.2012 21:59
Andrij Woronin wraca do Bundesligi. Reprezentant Ukrainy został wypożyczony na rok z Dynama Moskwa przez beniaminka Fortunę Düsseldorf.

Obecnie 33-letni Woronin najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w Niemczech, reprezentując barwy Borussii Möncheengladbach, FSM Mainz, FC Köln, Bayeru Leverkusen i Herthy Berlin. Najlepiej radził sobie w zespole Aptekarzy, dla których strzelił 37 goli w 119 spotkaniach. W 2007 roku Ukrainiec przeniósł się do Liverpoolu, by następnie udać się na wypożyczenie do wspomnianej Herthy. W 2010 roku dołączył do Dynama Moska, w którym w 70 meczach zdobył 17 goli.

Woronin przyznał, że kluczowym czynnikiem w wyborze Düsseldorfu na miejsce kontynuowania kariery był trener zespołu Fortuny. - Norbert Meier był szkoleniowcem, który wypromował mnie z drużyny młodzieżowej, więc to pomogło podjąć mi decyzję – potwierdza Ukrainien odnosząc się do czasów gry w Gladbach.

Zadowolony z transferu jest także dyrektor sportowy Fortuny Wolf Werner. - To jakościowy zawodnik i nie mamy żadnych wątpliwości, że pokaże swoje zdolności świetnego strzelca – mówi.

Woronin, 74-krotny reprezentant Ukrainy i uczestnik Euro 2012, będzie grał z numerem „30”, a treningi zacznie już od środy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

magiczny717 | 01.08.2012 12:39

No widzę poważne wzmocnienie Fortuny.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy