Wygrana Barcy w Hamburgu

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  24.07.2012 20:02
FC Barcelona bez Lionela Messiego pokonała w towarzyskim starciu Hamburgera SV 2:1. Wszystkie bramki tego spotkania padły w pierwszej połowie. Dla Tito Vilanovy był to debiut na trenerskiej ławce w roli szkoleniowca Barcy.

Barcelona na hamburskiej Imtech-Arenie zagrała bez kontuzjowanego Lionela Messiego, a także reprezentantów Hiszpanii - niedawnych mistrzów Europy. Mimo mocno rezerwowego składu Barca objęła prowadzenie już po czterech minutach. Mocnym strzałem z kilkunastu metrów Rene Adlera pokonał Dani Alves. Do wyrównania doprowadził kwadrans później Tolgay Arslan, który szczęśliwie dobił odbity od poprzeczki strzał Marcusa Berga. Katalońska drużyna jednak jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie. Na bramkę z ostrego kąta uderzał Ibrahim Affelay, piłkę do boku odbił Adler, ale do siatki dobił ją nadbiegający Gerard Deulofeu.

Jak się później okazało był to strzał ustalający wynik towarzyskiego starcia, które obejrzało 57 tysięcy fanów. W drugiej połowie oba zespoły zagrały w niemal całkowicie odmiennych składach, co odbiło się na jakości spotkania. Na murawie pojawił się także Artjoms Rudnevs, który jednak niczym specjalnym się nie wyróżnił. W trakcie drugiej połowy kontuzjowanego Muniesę musiał zastąpić Bartra, który grał także w pierwszej odsłonie.

Hamburger SV – FC Barcelona 1:2 (1:2)
0:1 Dani 5'
1:1 Arslan 20'
1:2 Deulofeu 37'

Hamburg (I połowa): Adler - Diekmeier, Bruma, Mancienne, Aogo - Westermann, Skjelbred - Arslan, Son, Jansen – Berg

Hamburg (II połowa): Adler - Besic, Bruma (75' Norgaard), Mancienne (87' Chrisantus), Jansen - Steinmann, Sala - Beister, Tesche, Ilicević – Rudnevs

Barcelona (I połowa): Pinto – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Adriano – Espinosa, Jonathan dos Santos, Sergi Roberto – Afellay, Alexis, Deulofeu

Barcelona (II połowa): Pinto (70' Oier) - Balliu, Sergi Gómez, Muniesa (63' Bartra), Planas - Ilie, Rafinha, Román - Patric, Sergi Roberto, Lobato

Komentarze | 13 komentarzy

marian_ | 24.07.2012 20:10

Zwycięski debiut ^^
Młodzi jeszcze mocno odstają od starszych kolegów, chociaż Afellay bardzo zaniżył poprzeczkę. W oczy najbardziej rzucił mi się Deulofeu, a w drugiej połowie Rafa. Bardzo dobra gra Alvesa i Masche. Adriano i Alexis słabiej. Sanchez zawsze próbuje się kiwać zamiast zagrać. Spoko jakby to robił przy polu karnym przeciwnika, ale on często próbował dryblingu w środku pola. W kolejnym meczu pewnie też zobaczymy rezerwy, ale derby powinny stać już na wyższym poziomie.

WorldX | 24.07.2012 20:23

Ładnie sobie rezerwy poradziły, Deulofeu faktycznie się wyróżniał. Szkoda, że zwycięstwo okupione kontuzją, bo możliwe, że Muniesa ma zerwane więzadło krzyżowe.

rycerz17 | 24.07.2012 20:39

gratki dla Barcy za zwycięstwo... skład mocno rezerwowy - podobnie jak Realu z Oviedo... niech się młodzi wykazują ;-)

barcelonczyk 10 | 24.07.2012 20:54

Dobrze zaprezentował się Deulofeu :) Bardzo słabo Affelay, oprócz tego strzału, po którym bramkarz HSV odbił piłkę i Gerard dobił ją pakując futbolówkę do bramki :D
Ładna bramka Alvesa :)

Mam nadzieję, że to nie będzie poważna kontuzja Muniesy, bo jeśli ma zerwane więzadło krzyżowe, to nie jest zbyt dobrze.

Pierwszy sparing i od razu kontuzja... Oby pech w końcu opuścił drużynę Barcelony. Mam nadzieję, że już nikt nie dozna kontuzji przez chociaż najbliższe 2 miesiące.

Następny sparing Blaugrany 28 lipca z Raja Club Athletic :D

Mam nadzieję, że niedługo Villa będzie mógł zagrać :)

Pozdro - barcelonczyk 10

ElGolaso | 24.07.2012 21:00

Afellay zaniżał poziom?!

Oj maniek maniek.... Owszem to on stracił piłkę po której poszła kontra zakończona golem dla HSV, ale taka cenzurka zaraz?
Ibi zrobił kilka pozytywnych rzeczy dziś na boisku. Nie mniej niż Deulofeu, a na pewno więcej od Sancheza.

Fatalne wieści to kontuzja Muniesy. Jeśli to faktycznie zerwane WKP to już ma praktycznie po sezonie.

WerderanerPL | 24.07.2012 21:07

Tak nudnego meczu dawno nie ogladalem. Widze ze HSV nie potrafi walczyc nawet z Barcelona B/C. Mimo takiego skladu to Barca nawet nie biegala tylko chodzila za pilka. Hamburg pod koniec meczu juz nie mogl a Barcelonie sie nie chcialo. Czekam na LigaTotal! jesli HSV bedzie gralo tak jak w tym meczu to czeka 2 Liga ;)

Asgaard | 24.07.2012 21:16

Werderaner mistrzu - nie wiem czy zauwazyles, ale ostatnio Brema zremisowala z cottbus'em 1:1. To w takim razie co mamy myslec o Werderze? HSV chodzil za pilka, bo wlasnie Barcelona grala taka lipe jak Hiszpania na ME(a wygrala - to samo tutaj). Przynajmniej po odzyskaniu pilki probowalismy atakowac, ciekawy jestem jakby Werder zagral. Moze poczekajmy na ta LigeTotal i jak sie zaprezentuje Brema, bo widze za bardzo optymistyczny jestes po zaledwie 2-3 transferach. Przypomnij sobie koncowke sezonu :)

marian_ | 24.07.2012 21:34

ElGolaso
Ibi tracił całkiem sporo, nie chodzi tylko o bramkę dla HSV. To był przypadek, a w środku pola co chwilę piłkę tracił chyba Espinosa i akurat trafiło, że kontra poszła po stracie Afellay'a. Mnogość strat w jego wykonaniu mnie przerażała, co mnie zdziwiło, bo nawet w reprze starty to u niego rzadkość.

Deulofeu'a i Rafę wyróżniłem z młodzików, ale jeszcze sporo bramek padnie zanim dołączą do pierwszej drużyny.

Sanchez grał dziwnie... podejmował według mnie nie trafione decyzje i źle się ustawiał. Lubię go jednak za to, że zawsze próbuje lecieć do przodu.

Szkoda Muniesy, bo to według mnie najlepszy talent ze szkółki na środkowego obrońcę. Dzisiaj sobie nie pograł... Mam nadzieję, że kontuzje zostaną opanowane przed startem sezonu.

Zedaris | 25.07.2012 09:44

Ciężko coś mówić o formie i dyspozycji poszczególnych graczy gdy gra drużyna, która po raz pierwszy się spotyka. Dopiero jak dołączą wszyscy zawodnicy i Barca zagra w optymalnym składzie to będzie można denerwować się na Ibiego lub Alexisa.

dzike | 25.07.2012 10:16

Flaki z olejem, nuda, nuda i jeszcze raz nuda, no ale to w końcu rezerwy więc nie było czego się spodziewać, ale jak by tak nie brakło w sezonie Masherano i Pique to barca bedzie miała problem bo na zmiane nikogo nie mają na te pozycje.

BODŻER | 25.07.2012 12:17

A swoją drogą- artykuł o Barcie jest i nad nim kolejne dwa dotyczące jej a o wygranej Realu nie ma nic:/
To jest jednak strona o całej Primera Division a nie tylko o Barcelonie.
Jestem kibicem Barcy ale Real szanuję i tez chętnie czytam artykuły o tej drużynie:)

ElGolaso | 25.07.2012 21:08

marian_

Nie wiem, może to kurtuazja, jednak po meczu Tito wypowiedział się pozytywnie o grze Afellaya.
Warto dodać że wystąpił w tym meczu na nietypowej dla siebie pozycji fałszywej dziewiątki.
Dużo tracił? To był pierwszy mecz presezonu, no i gdyby się czepiać cyferek.... to nasz Messi co każdy niemal mecz ma ich (strat) najwięcej w zespole.

Deulofeu wg mnie zagrał przeciętne zawody. Nie wygrywał pojedynków 1v1, wywalczył jedynie kilka rzutów rożnych. Prz bramce zaś zwyczajnie sfarcił, bo wcale nie uderzył tej piłki dobrze technicznie i bramkarz miał spore szanse by tą dobitkę wyłapać.

Już bardziej wyróżniłbym Bartrę. Ten chłopak ma coś w sobie i na miejscu zarządu odpuściłbym sobie zakup nowego stopera. Macherano jasno powiedział, że w systemie gry Barcelony zdecydowanie woli być stoperem. Mamy więc Puyola, Pique, Mascherano, Bartre i ew. Fontasa, zaś po odejsciu Keity, Busquets praktycznie nie ma w kadrze dublera. W transfer Martineza nie wierzę, za to z miłą chęcią zobaczyłbym w barwach Blaugrany zawodnika Villarrealu Bruno...

marian_ | 26.07.2012 01:46

Ja Afellay lubię i żadnych dalszych wniosków nie wyciągam. Mecz kontrolny i niech Tito eksperymentuje. Dla Villi i Messiego nie ma zastępców i zawsze dobrze jest zobaczyć inne możliwe rozwiązania np. z Afellay'em.

Messi, Pedro, Villa, czy Alexis mają ryzykować, więc ignoruję statystykę strat. Afellay jest jednak zaliczany do drugiej linii i w tej strefie powinien ograniczyć błędy do minimum. Często wracał się wspomóc drugą linię i tam dawał się nie raz łatwo przepchnąć, co kończyło się stratą i kontrą.

Szkoda, że tak krótko widzieliśmy występ Muniesy, bo chciałem porównać go z Bartrą. Transfer drugiego Masche jest jednak koniecznością. Sergio może być spokojnie zastąpiony przez Mascherano, ale wtedy na obronie będzie tylko dwójka Pique-Puyol plus młodzież, więc bardzo niebezpieczna sytuacja przed długim sezonem.

Największe i najbogatsze kluby się zbroją. W LM będą czekały ciężkie mecze i wąska kadra to ogromne ryzyko. O ile o obronę i pomoc martwię się mniej to kontuzja jednego z dwójki: Messi, Villa byłaby tragedią. Barca zawsze miała przynajmniej dwóch typowych napastników w składzie i rezygnacja z nich to duże osłabienie. Henry - Eto - Messi to było moje ulubione zestawienie, które może zostać zastąpione przez Villa - Messi - Alexis/Pedro/Cesc. Jednak w razie kontuzji Villi lub Messiego nikt z trójki Alexis, Pedro, Cesc nie wyręczy ich ze strzelania bramek. Kandydatów jest sporo. Podolski, Nilmar, czy nawet kontuzjowany teraz Rossi itp. (wiem, że 3 niemożliwe do zrealizowania już transfery, ale chodzi mi o typ)  mogliby w dalszej  części sezonu okazać się niezbędni. Transfer do 13 mln... plus dla mnie mniej priorytetowy transfer obrońcy/defensywnego pomocnika.