REKLAMA
REKLAMA

Budućnost apeluje: Polacy to zamaskowani chuligani

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaMistrzow.goal.pl  |  23.07.2012 10:29
Po tym jak w stolicy Czarnogóry pobito rzecznika prasowego wrocławskiego Śląska oraz nieludzko potraktowano polskich kibiców i dziennikarzy, klub Budućnost Podgorica postanowił wydać oświadczenie przed meczem rewanżowym eliminacji do Ligi Mistrzów. Ku zaskoczeniu ostrzega w nim przed polskimi fanami, których przestawia jako "zorganizowane grupy zamaskowanych chuliganów"!

Treść oświadczenia:

"Klub wyraża wielką troskę o bezpieczeństwo fanów, którzy przy okazji rewanżowego spotkania II rundy eliminacji Ligi Mistrzów 25.07.2012 we Wrocławiu planują zorganizowaną wycieczkę do Polski w celu zapewnienia wsparcia dla piłkarzy.

Byliśmy świadkami wydarzeń z ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej, które częściowo działy się we Wrocławiu. Pomimo środków bezpieczeństwa podjętych przez policję i inne organy, nie udało się zapobiec zamieszkom chuliganów. W konsekwencji blisko sto osób zostało rannych.

Podczas wizyty i pobytu polskich kibiców w Podgoricy, mogliśmy bezpośrednio przekonać się, że nie są to fani swojej drużyny, ale zorganizowane grupy zamaskowanych chuliganów, z którymi ścierała się czarnogórska policja, aby zapobiec rozszerzeniu się zamieszek.

Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni informacjami, które otrzymujemy z Polski, że media tworzą atmosferę zemsty na naszych fanach, co nam nie daje spokoju.

Z tego powodu UEFA ogłosiła, że będzie to spotkanie podwyższonego ryzyka, a polska policja, chcąc zagwarantować bezpieczeństwo, będzie mogła zakazać wpuszczenia naszych fanów na stadion.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, że poparcie ze strony naszych fanów jest niezwykle ważne, ale w tym momencie musimy zwrócić uwagę i podjąć wszelkie środki, żeby życiu naszych kibiców nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Wierzymy, że to nie jest czas na sprawdzenie odwagi i lojalności naszych fanów, ponieważ były one potwierdzone i udowodnione wcześniej wielokrotnie w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych.

Apelujemy do wszystkich naszych lojalnych kibiców i przede wszystkim ich rodziców, aby jeszcze raz spojrzeli realistycznie na wszystkie okoliczności, żeby uniknąć niechcianych konsekwencji.

Największym wsparciem dla nas w tym momencie będzie bezpieczeństwo fanów.

W przyszłości klub znajdzie odpowiedni sposób i miejsce, by podziękować swoim kibicom za wsparcie za cały poprzedni sezon i mecz w Podgoricy.

FK Budućnost Podgorica"


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

mariotorres | 23.07.2012 11:39

Jak można tak kłamać.Nie mają wstydu Czarnogórcy.

Joker | 23.07.2012 18:07

Ja się zastanawiam jak taka dzicz (to akurat udowodnili tydzień temu) może pisać o nas takie rzeczy? My zorganizowaliśmy fantastyczne Euro, czyli impreze jakiej ten mały krajik w zyciu nie otrzyma!
Żałośni kłamcy... Jak się nie potrafi swojej dziczy okiełznać, która bije rzeczników prasowych rywali czy okrada autobusy to najlepiej nie komentować zachowania innych...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy