REKLAMA
REKLAMA

Kolejny skandal w FIFA

dodał: MW  |  źródło: The World Games  |  12.07.2012 10:13
Na pierwsze strony gazet trafił w tym tygodniu dokument potwierdzający, że były prezydent FIFA Joao Havelange oraz szef brazylijskiej federacji piłkarskiej Ricardo Teixeira brali przez lata milionowe łapówki.

Firma International Sport and Leisure (ISL), która w latach 1992-1997 świadczyła usługi marketingowe na rzecz FIFA, zawarła tajny układ, dzięki któremu sam Teixeira zarobił aż 12 mln franków szwajcarskich.

FIFA udostępniła dokumenty po nakazie Szwajcarskiego Sądu, który ogłosił, iż media powinny otrzymać informacje o kontrowersyjnej współpracy z ISL.

Firma, która dzięki korupcji zapewniła sobie miliardowe dochody i układy w FIFA, zbankrutowała w 2001 roku.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Putifarre | 13.07.2012 12:04

Jako pracownik dość odpowiedzialnej branży, która na dodatek zajmuje czołowe miejsca we wszelkich gazetowych rankingach korupcji (błąd, ale to historia na zupełnie inną opowieść), powiem tak:

Nie ma takich pieniędzy, które byłyby warte niespokojnego snu i znienawidzenia własnej facjaty przy porannym goleniu/myciu zębów.

I niech mi nikt nie prawi, że \"pier..lę\". Pewne sprawy wypija się z mlekiem matki i są to sprawy fundamentalne, niezmienne, ponadczasowe...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy