REKLAMA
REKLAMA

AVB o wyborze Tottenhamu, Modriciu i celach

dodał: maaarcin  |  źródło: tottenhamhotspur.com/SkySports  |  11.07.2012 21:36
Portugalski trener mówi o tym dlaczego po nieudanej przygodzie na Stamford Bridge kolejnym jego przystankiem jest północny Londyn, o szacunku do Luki Modricia, jego ewentualnym następcy i celach na przyszłość.

- Od czasu odejścia z Chelsea, odbyłem kilka rozmów z różnymi klubami. Chyba nawet o niektórych można było przeczytać w mediach, jednak ja czekalem na odpowiednią szansę w odpowiednim czasie. Po przygodzie z The Blues, było dla mnie ważne, by wybrać miejsce gdzie będę otoczony wsparciem i odpowiednimi ludźmi - powiedział Boas oficjalnemu serwisowi Tottenhamu.

- Czas w Chelsea bardzo mi pomógł, nie udało się odnieść sukcesu, jednak to doświadczenie uczyniło mnie lepszym trenerem. Myślę, że zawsze gdy spojrzysz wstecz, na przeróżne doświadczenia, z każdej pracy wyniosłeś coś pozytywnego. Sądzę, iż moja kariera idzie w dobrym kierunku.

Niedawny tryumfator Ligi Europy z FC Porto stawia sobie wysokie cele na najbliższą kampanię i ambitnie patrzy w przyszłość.

- Mamy przeczucie, że mamy tutaj warunki do zdobywania trofeów. Będziemy grać w najbliższym sezonie w czterech rozgrywkach i damy z siebie wszystko, by je wygrać. Mam wrażenie, że ten krok [wygranie rozgrywek] byłby decydującym czynnikiem w przyszłości. Nasze zaangażowanie poprzez zdobywanie tytułów wykreowałoby w nas zwycięską mentalność, co pozwoliłoby klubowi się rozwijać.

- Niedługo będziemy mieli do dyspozycji nowy ośrodek treningowy. Nasze warunki będą już na najwyższym poziomie. To właściwy krok dla piłkarzy i dla naszej akademii. Pozwoli to jeszcze lepiej szkolić i rozwijać potencjał młodych piłkarzy. To jeden z głównych celów na ten sezon.

Andre Villas-Boas mówi także o wartości Luki Modricia. - Luka jest ogromnie ważnym ogniwem dla tego klubu, jest tak odkąd stał się Kogutem - powiedział menedżer SkySports News - Zainteresowanie nim przejawiają przeróżne kluby co pokazuje ważnym jest piłkarzem i co zrobił dotąd dla Tottenhamu. Myślę, że to fair, jeśli powiem, że szanujemy ambicje Luki i jego chęć rozwijania się. Sądzę, że dyskusje z różnymi klubami będą trwały dotąd aż osiągniemy porozumienia odpowiednie dla wszystkich stron.

Jako następca Chorwata wymieniany jest były podopieczny Boasa - Joao Moutinho. - On był jednym z najważniejszych graczy na EURO 2012. Miał fantastyczny turniej. Jest także ważnym graczem dla FC Porto i oczywiście przyglądamy się mu. To nie znaczy, że jest jedynym naszym celem, jest jednak piłkarzem, którym się interesujemy.

(Mateusz Dolniak)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Przemo94 | 11.07.2012 23:19

Dobrze prawi oby jego wrzystkie wizje stały sie rzeczywistoscia

Young Guns | 12.07.2012 00:57

Trzeba przyznać, żo Moutinho idealnie by pasował na miejsce Modrica i do tego Portugalczyk pod wodzą Portugalczyka. To mogło by jeszcze lepiej działać niż sie wydaje..

rycerz17 | 12.07.2012 10:47

priorytet na teraz to sprzedać za jak największe pieniądze Modricia by były środki na wzmocnienia zawodnikami typu Adebayor, Lloris czy Moutinho... jakby udało się pozyskać całą trójkę + już zaklepani Sigurdsson i Vertonghen to okienko dla Spurs w zasadzie idealne. w tym sezonie top5 a za rok walka z realnymi szansami o top3

Cocacola | 12.07.2012 11:16

SAF Juz przekona by moutinho trafił na Old Trafford :)

mack | 14.07.2012 11:45

Cocacola,
Nie ma to szans raczej. Fakt, jest Nani, a więc kolega ze Sportingu, ale osoba AVB jest chyba bardziej znacząca i jak już to wybierze Spurs.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy