LE: Solidna zaliczka Lecha

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.07.2012 21:54
Lech Poznań uzyskał sporą zaliczkę przed rewanżowym meczem pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. W czwartkowy wieczór Kolejorz pokonał 2:0 przed własną publicznością kazachski Żetysu Tałdykorgan. Z dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek zespołu Gergo Lovrencsics, który zdobył jedną z bramek i zanotował asystę przy trafieniu Rafała Murawskiego.

Pierwsza część spotkania była fatalna w wykonaniu podopiecznych Mariusza Rumaka, którzy mieli ogromne problemy z konstruowaniem ofensywnych akcji. Rywale z Kazachstanu nie zamierzali natomiast tylko bronić dostępu do własnej bramki, ale także kilkakrotnie zagrozili Kolejorzowi.

Krzysztof Kotorowski po raz pierwszy do interwencji zmuszony został w szóstej minucie, gdy prosto w niego uderzał Junuzović. Kolejorz odpowiedział dopiero w 29. minucie, ale strzał Henriqueza nie sprawił żadnego problemu bramkarzowi.

Zdecydowanie groźniej było cztery minuty później. Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa piłka trafiła do Tonewa, który jednak nie zdołał uderzyć w światło bramki. Bułgar miał jeszcze jedną okazję tuż przed przerwą, ale również uderzył niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Żetysu. Najpierw strzelał Junuzović, a następnie szczęścia próbował Skorych. W obu przypadkach na posterunku był jednak Kotorowski. Lech mógł wyjść na prowadzenie w 56. minucie. Po centrze Lovrencsics minimalnie niecelnie główkował Ślusarski.

Kibice Lecha pierwszego gola doczekali się w 61. minucie. Po ładnej akcji na listę strzelców wpisał się Rafał Murawski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem do siatki Kazachów trafił Lovrencsics, któy wykorzystał dogranie Tonewa.

Pod bramką Kolejorza groźnie było w 76. minucie, gdy Kotorowski odbił piłkę po strzale Djalovicia. W kolejnych minutach to jednak Lech kontrolował wydarzenia na boisku, dążąc do zdobycia trzeciego gola. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie.

Lech Poznań - Żetysu Tałdykorgan 2:0 (1:0)
1:0 Murawski 61'
2:0 Lovrencsics 65'

Żetysu - Kostić 11', Dobrasinović 23'

Lech: Kotorowski - Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Lovrencsics, Trałka (54' Murawski), Drewniak, Tonew (85' Kiełb) - Kriwiec (46' Ubiparip) - Ślusarski

Żetysu: Łoginowski - Mukanow, Mihajlov, Dautow, Djalović - Kostić, Dobrasinović, Skorych (81' Spanow) - Junuzović (70' Szczotkin), Mużykow (70' Kumysbekow) - Bjelić

sędzia: Luc Wouters