REKLAMA
REKLAMA

Kosecki: Nie grzebmy naszej reprezentacji

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  21.06.2012 19:56
- Wydarzeniem naszych mistrzostw jest to, że nie było ani jednego bezbramkowego remisu. Turniej jest wspaniały, szkoda tylko, że już bez nas. Ale nie grzebmy tej naszej reprezentacji - mówi były reprezentant Polski i obecnie poseł, Roman Kosecki.

Przed nami mecze ćwierćfinałowe Euro 2012. Niestety bez Polski, choć wszyscy na to liczyliśmy.

- Niestety taki jest sport. Wszyscy chcieliśmy, żeby chłopaki przeszli. Ogólnie mistrzostwa mamy udane. Mówię o wspaniałej atmosferze, o tym jak Polacy reagują. Mamy jeszcze trzy mecze w naszym kraju i to okazja do świętowania. Sportowo będzie czas na ocenę. Na gorąco trzeba powiedzieć, że mieliśmy najmłodszą po Niemcach kadrę na tych mistrzostwach. Jest to jakiś zaczyn na przyszłość. Mamy niedługo eliminacje do mistrzostw świata. Powinniśmy działać bez nerwowości, trzeba wszystko jakoś poukładać. Przyjdzie nowy trener i trzeba postawić na Polaka. Niekoniecznie mieszkającego w Polsce, bo jest i taka propozycja. Spokojnie, nie grzebmy naszej reprezentacji.

Stoimy przed wyborem nowego selekcjonera. Najczęściej wymienia się nazwisko Waldemara Fornalika.

- Mówi się, że selekcjonerem może zostać Waldemar Fornalik. Ale jest i Piotrek Nowak, są Janek Urban, Michał Probierz, wreszcie Jerzy Engel. Dajmy fachowcom możliwość wyboru. Myślę, że będzie dobrze.

Mamy historyczne mistrzostwa. Za nami 24 mecze, cała faza grupowa, a nie było jeszcze bezbramkowego remisu.

- To jest wydarzenie dopiero. W tej pierwszej części, kiedy można było sobie pozwalać na remisy bezbramkowe to ani razu tak się nie zdarzyło. Teraz mimo, że remisy mogą także się zdarzyć, to w takim przypadku będzie dogrywka. A jak ona nie przyniesie rozstrzygnięcia to rzuty karne. Bramki więc będą padać. A to kibice lubią najbardziej.

Przed nami pierwszy ćwierćfinał Portugalia - Czechy w Warszawie. Praktycznie wszyscy stawiają na Portugalczyków.

- Czesi są solidną drużyną. Stawiam na nich, nie wiem dlaczego. Chciałbym, aby ta nasza grupa nie okazała się taka słaba jak o niej się mówi. Czesi umieją grać z kontrataku i tak to pewnie będzie wyglądało. Portugalia na pewno jest technicznie lepsza. Ale to jest jeden mecz. Czesi mają wspaniałego bramkarza, Portugalia wspaniałego napastnika. Zobaczymy kto będzie górą.

Cristiano Ronaldo był powszechnie krytykowany. A teraz znowu jest o nim najgłośniej. Mówi się o nim jako o najlepszym zawodniku.

- Ciągle zdarzają się niespodzianki. Coś, co wydawałoby się przewidywalne, takie nie jest. W piłce nożnej to właśnie jest piękne. Cristiano jest w dużym gazie. Na pewno coś nam jeszcze pokaże.

Kto wygra mistrzostwa?

- Stawiam na Hiszpanów i Niemców w finale. I wygraną Hiszpanów. Czarny koń to Francuzi, to poukładana drużyna. Odbudowali się po bardzo nieudanych mistrzostwach świata. Ale na Hiszpanów chyba to nie wystarczy.

Hiszpanie bardzo męczyli się z Chorwatami. Nie pokazali niczego wielkiego.

- Nie ma łatwych meczów na tym poziomie. Trzeba każdy grać na maksimum możliwości i nie schodzić z pewnego poziomu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

keramb | 04.07.2012 08:46

Po dłuższym zastanowieniu postawiłbym jednak na Henryka Kasperczaka.
To ostatnia szansa dla tego szkoleniowca na poprowadzenie kadry Polski.
Jest on najbardziej doświadczonym i najbardziej utytułowanym ze wszystkich polskich trenerów, pretendujących do objęcia kadry Polski.
Uważam, że wybierając kogoś innego zrobilibyśmy krzywdę nie tylko Panu Henrykowi ale również całemu pokoleniu wychowanków Kazimierza Górskiego, którego Pan Henryk jest przedstawicielem.  
Asystenci Henryka Kasperczaka powinni zostać wybrani  z najzdolniejszych polskich trenerów  ostatnich lat, takich jak: Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Piotr Nowak, Michał Probierz, Adam Nawałka, Czesław Michniewicz.
Będę obstawał jednocześnie za modelem reprezentacji ze stałym sztabem szkoleniowym LITOF, z umową o prace na stałe, odpowiedzialnym za logistykę, informację, taktykę, przygotowanie fizyczne i odnowę.
Stały sztab szkoleniowy z dwoma asystentami trenera i trenerem bramkarzy wskazanymi przez związek to  nienaruszalny model, który powinien zaakceptować każdy trener podejmujący się pracy z polską reprezentacją. Na czas wielkich imprez do składu sztabu powinien również być dołączany trener reprezentacji młodzieżowej.
Taki sztab to złoto a ciągłość pracy i doświadczenie zdobyte przez lata to walory, które na pewno wpływałyby na właściwe przygotowanie do turniejów i lepszą grę w przyszłości. Pierwszy trener miałby ewentualnie możliwość uzupełnienia składu sztabu kadry wskazanymi przez siebie (max. 2) fachowcami z umowami o pracę na czas określony.
Pozdrawiam.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy