REKLAMA
REKLAMA

Lato: Będzie nowy trener

dodał: maaarcin  |  źródło: kadra.pl  |  19.06.2012 13:59
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato potwierdził, że Franciszek Smuda nie będzie prowadził już reprezentacji Polski. Umowa szkoleniowca wygasa 31 sierpnia i nie zostanie przedłużona. PZPN rozpoczyna natomiast procedurę wyboru nowego trenera, który powinien poprowadzić zespół już w najbliższym meczu towarzyskim z Estonią.

- Po przegranym meczu z Czechami, w poniedziałek zaczęły spływać różne propozycje z całej Europy, nawet z Brazylii. Rozmawiałem z Franciszkiem Smudą, jego kontrakt kończy się 31 sierpnia 2012 roku. Ja mu zagwarantowałem, że wypłacimy mu wszystkie pensje do wygaśnięcia kontraktu. Wdrażamy także procedury wyboru nowego trenera, który poprowadzi już następne mecze reprezentacji - powiedział Lato.

- Najpierw musiałem porozmawiać z Franciszkiem Smudą. Ta rozmowa odbyła się dzisiaj. Są pewne procedury jeżeli chodzi o wybór trenera. Są trenerzy zza granicy i z Polski. Nie chcę teraz powiedzieć, że nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone do konkretnego dnia. Zdaję sobie sprawę, że to musi być szybka decyzja, ale również bardzo rozsądna. Na pewno poradzimy się naszych krajowych trenerów - kontynuował.

- Jest procedura, jest dyrektor sportowy, który może rekomendować kandydatury trenera. Nie ukrywam, że w najbliższych dniach będą trwały rozmowy. W odpowiednim momencie poinformujemy z kim rozmawialiśmy i kogo zaproponujemy. Mamy również posiedzenie zarządu 27 czerwca, będzie na nim także omawiana kwestia, jeżeli chodzi o następcę Franciszka Smudy. Zarząd musi ten wybór dokonać - dodał


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

keramb | 04.07.2012 08:49

Po dłuższym zastanowieniu postawiłbym jednak na Henryka Kasperczaka.
To ostatnia szansa dla tego szkoleniowca na poprowadzenie kadry Polski.
Jest on najbardziej doświadczonym i najbardziej utytułowanym ze wszystkich polskich trenerów, pretendujących do objęcia kadry Polski.
Uważam, że wybierając kogoś innego zrobilibyśmy krzywdę nie tylko Panu Henrykowi ale również całemu pokoleniu wychowanków Kazimierza Górskiego, którego Pan Henryk jest przedstawicielem.  
Asystenci Henryka Kasperczaka powinni zostać wybrani  z najzdolniejszych polskich trenerów  ostatnich lat, takich jak: Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Piotr Nowak, Michał Probierz, Adam Nawałka, Czesław Michniewicz.
Będę obstawał jednocześnie za modelem reprezentacji ze stałym sztabem szkoleniowym LITOF, z umową o prace na stałe, odpowiedzialnym za logistykę, informację, taktykę, przygotowanie fizyczne i odnowę.
Stały sztab szkoleniowy z dwoma asystentami trenera i trenerem bramkarzy wskazanymi przez związek to  nienaruszalny model, który powinien zaakceptować każdy trener podejmujący się pracy z polską reprezentacją. Na czas wielkich imprez do składu sztabu powinien również być dołączany trener reprezentacji młodzieżowej.
Taki sztab to złoto a ciągłość pracy i doświadczenie zdobyte przez lata to walory, które na pewno wpływałyby na właściwe przygotowanie do turniejów i lepszą grę w przyszłości. Pierwszy trener miałby ewentualnie możliwość uzupełnienia składu sztabu kadry wskazanymi przez siebie (max. 2) fachowcami z umowami o pracę na czas określony.
Pozdrawiam.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy