REKLAMA
REKLAMA

Obraniak: Czuję się Polakiem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  25.05.2012 17:24
Pomocnik Girondins Bordeaux i reprezentacji Polski, Ludovic Obraniak, udzielił szerokiego wywiadu rosyjskiemu portalowi sport-express.ru. 27-latek odpowiada w nim na pytania dotyczące zarówno jego osoby, jak i całej kadry oraz mówi o jej szansach na Euro 2012. Obraniak odpiera również krytykę ze strony Jana Tomaszewskiego i osób, które notorycznie wypominają naturalizowanym zawodnikom, że grają dla Polski tylko ze względu na własną promocję.

- W kraju, w którym panuje demokracja każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Jednak cokolwiek będzie mówił i sądził na mój temat Jan Tomaszewski, to krótko odpowiem, że płynie we mnie polska krew i nic tego nie zmieni. Nie wiem co musiałbym jeszcze zrobić, aby udowodnić jak bardzo jestem zaangażowany w poznawanie polskiej tradycji i kultury. Nie tak dawno ćwiczyłem z moim nauczycielem od języka polskiego czas przeszły i przyszły. Uważam, że z miesiąca na miesiąc robię postępy i zaczynam rozumieć pytania zadawane przez dziennikarzy, gorzej jest niestety z odpowiedziami, ale i nad tym pracuję - powiedział Obraniak.

- Reprezentuję Polskę i czuję się Polakiem. Jestem w zespole od ponad 2,5 roku i nikt nie może mi zarzucić, że wybrałem tę reprezentację tylko ze względu na Euro 2012. Razem z Damienem staramy się integrować z pozostałymi kadrowiczami, myślę, że atmosfera w drużynie jest coraz lepsza - ocenił pomocnik reprezentacji Polski

- Naszym celem jest awans z grupy, w przeciwnym wypadku mistrzostwa uznamy za przegrane. Ciężko wskazać jednego, zdecydowanego faworyta. Myślę, że każda z ekip ma szansę zagrać w ćwierćfinale. W turnieju tego typu o zwycięstwach w wielu przypadkach decydują detale. Na pewno naszym podstawowym atutem będzie publiczność, która zawsze głośno dopinguje - dodał 27-letni zawodnik Bordeaux.

- Jestem zadowolony ze swojej dyspozycji, zwłaszcza z drugiej części sezonu, kiedy to przeszedłem do Girondins Bordeaux. Póki co czuję się jeszcze zmęczony - zarówno fizycznie jak i psychicznie. Liga zakończyła się stosunkowo późno i nie było czasu na odpoczynek. Poprosiłem szkoleniowca, aby wdrażał mnie w cykl treningowy stopniowo, ponieważ mój organizm mógłby nie wytrzymać takiego obciążenia - tłumaczył Obraniak.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

lesii84 | 17.07.2012 15:34

@up Dobrze mówi polać mu, ja miałem tylko wątpliwości co do \"Boniszka\", bo 1 wywiady mówił po ang. i niemiecku, ale @Dobryziomek zmusił mnie to zobaczenia i faktycznie wymiata. To samo miałem co do Daniela, ale na Euro i w meczu z Rosją pokazał zaangażowanie, choć wiadomo, że wybrał reprezentacje z planu B.. Co do Obraniaka, ja go uważam od dawna za Polaka...a wy wszyscy jesteście tacy mądrzy?? Ciekawe jak wam by poszła nauka jednego z najtrudniejszych języków świata, jedni uczą się szybko inni wolniej i już...Jestem za tym by takich chłopaków brać, którzy mają krew polską w sobie, bo przynajmniej na zachodzie ich wytrenują porządnie, a nie wsioki z naszej Biedoligi...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy