Milan potknął się w Turynie, Linetty nie powąchał murawy

Stefano Pioli

AC Milan nie wykorzystał szansy na powiększenie przewagi nad grupą pościgową i tylko zremisował w niedzielnym starciu 32. kolejki Serie A z Torino (0:0). Całe zawody na ławce rezerwowych w ekipie z Turynu spędził Karol Linetty.

• Zabrakło goli w ostatnim niedzielnym starciu ligi włoskiej
  • AC Milan w piątym spotkaniu z rzędu nie stracił gola, ale ponownie zremisował bezbramkowo
  • Punkty Czerwono-czarnym urwało Torino, które w ostatnich pięciu spotkaniach przegrało tylko raz

Milan znów stracił punkty

AC Milan do niedzielnej batalii na Stadio Olimpico podchodził, wiedząc, że Napoli straciło punkty w starciu z Fiorentiną. Rossoneri mieli zatem wyborną szansę na to, aby umocnić się na pozycji lidera rozgrywek.

W pierwszej połowie Torino i Milan nie stworzyły nadzwyczajnego widowisko. W zasadzie w trakcie 45 minut oba zespoły oddały tylko po jednym celnym strzale, W każdym razie wynik do przerwy się nie zmienił.

Po zmianie stron obu ekipom też nie udało się skierować piłki do siatki. Milan jednocześnie po raz piąty z rzędu zachował czyste konto, ale stracił cenne punkty. Rossoneri znów zakończyli spotkanie z wynikiem 0:0, co sprawia, że Inter Mediolan może wciąż wierzyć w obronę mistrzostwa Włoch.

Milan zaliczył w niedzielny wieczór ósmy remis w sezonie. Tymczasem Torino podzieliło się punktami po raz dziewiąty. W szeregach turyńczyków całe zawody na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty, który w ostatnim siedmiu meczach ligowych tylko raz pojawił się na boisku.