“Mogą wydać kilka milionów euro”. Dziennikarz sugeruje sensacyjnego bohatera lata w Polsce

Który z polskich klubów w letnim okienku wyda największą kwotę? Odpowiedź na to pytanie w programie "Pogadajmy o piłce" (Meczyki.pl) zasugerował Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego Onet.

Łukasz Olkowicz - Wieczysta Kraków
Obserwuj nas w
Krzysztof Porębski / PressFocus, Meczyki.pl Na zdjęciu: Łukasz Olkowicz - Wieczysta Kraków

Ekstraklasa przegra z klubem z drugiej ligi?

Wielki sukces i jeszcze większe plany. Tak można opisać ten sezon w wykonaniu jednej z ekip z Krakowa. Jednak nie chodzi ani o Cracovię, ani o Wisłę. Mowa o Wieczystej, która wygrała zmagania IV grupy III ligi zapewniła sobie awans na poziom centralny. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Peszkę i rządzona przez Wojciecha Kwietnia ma “mocarstwowe” ambicje. Krakowianie chcą szybko zameldować się w I lidze i przypuścić atak na Ekstraklasę.

Gościem niedzielnej odsłony “Pogadajmy o piłce” (Meczyki.pl) był między innymi Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego Onet. Dziennikarz podsumował sezon w wykonaniu Wieczystej i postawił śmiałą tezę dotyczącą najbliższej przyszłości klubu:

– Marsz po Ekstraklasę wreszcie idzie zgodnie z planem. Trener Sławomir Peszko “ogarnął temat”. Mówi się, że z trzeciej do drugiej ligi jest najtrudniej się wydostać, ponieważ awans może wywalczyć tylko jedna drużyna. Teraz wielu przekonuje, że Wieczysta szybko przemknie na zaplecze elity. Znając plany i możliwości Wojciecha Kwietnia nie zdziwię się, jeżeli Wieczysta latem wyda najwięcej z polskich klubów. Nawet kilka milionów euro może nie być problemem dla właściciela. Istnieją też plany rozbudowy stadionu. Wszystko tam się zgadza.

Pewne jest to, że w lecie Wieczysta solidnie się wzmocni. Klub z Krakowa zapewne może skusić kilku zawodników z Ekstraklasy. Jednak czy faktycznie Wojciech Kwiecień będzie chciał sięgać do kieszeni tak głęboko, jak sugeruje Olkowicz?

Wieczysta w lecie wyda więcej niż Legia czy Lech?

Tak, Wojciech Kwiecień jest zdeterminowany 41%
Nie, to jeszcze nie ten sezon 59%
58+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, Wojciech Kwiecień jest zdeterminowany
  • Nie, to jeszcze nie ten sezon

Komentarze