Messi zachwycony młodym talentem Interu Mediolan. Wyjątkowe słowa

Lionel Messi wyraził ogromne uznanie dla talentu Interu Mediolan Valentina Carboniego sugerując, że młody napastnik ma "niesamowitą jakość" oraz "świetlaną przyszłość przed sobą".

Lionel Messi
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lionel Messi

Messi chwali Carboniego

Valentin Carboni spędził sezon 2023-24 na wypożyczeniu w Monzie, gdzie pod okiem Raffaele Palladino pokazał swój potencjał, strzelając dwa gole i notując cztery asysty w 31 meczach Serie A. Inter Mediolan jest pod dużym wrażeniem umiejętności młodego gracza, ale nie planuje zatrzymać utalentowanego młodzieńca, szukając możliwości sprzedaży go latem za około 30 milionów euro, aby sfinansować swoje cele transferowe. Zainteresowanie wykazuje Fiorentina oraz West Ham United.

POLECAMY TAKŻE

W rozmowie z “TyC Sports” po wygranej Argentyny 4:1 w meczu towarzyskim z Gwatemalą, Lionel Messi skomentował występ Carboniego, który zagrał 62 minuty w tym spotkaniu. – Już teraz jest znakomity i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Musimy wykorzystać jego umiejętności, podobnie jak wielu innych chłopaków, którzy przychodzą z wielką siłą. Od kiedy przyjechaliśmy do Stanów Zjednoczonych, trenuje z nami. Już widziałem go w drużynie U-20, ale bardzo się rozwinął. Jest innym zawodnikiem, dużo lepiej wyszkolonym i ma niesamowitą jakość.

Carboni został włączony do kadry Argentyny przez Lionela Scaloniego na nadchodzącą Copa America, gdzie Albiceleste zmierzy się z Peru, Chile i Kanadą w grupie A.

Warto zwrócić uwagę, że takie pochwały od samego Lionela Messiego to ogromne wyróżnienie dla młodego zawodnika. Carboni mając zaledwie 19 lat, już teraz pokazuje ogromny potencjał, a jego dalszy rozwój będzie z pewnością obserwowany przez wielu fanów piłki nożnej na całym świecie. Jego przyszłość, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji, zapowiada się bardzo obiecująco.

Zobacz również: Grzegorz Lato odpowiedział holenderskiej legendzie. “Niech się martwi, co u jego rodaków”

Komentarze