Samobój zadecydował o losach finału baraży, Nottingham awansował do Premier League po 23 latach

Piłkarze Nottingham Forest
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Nottingham Forest

Finał baraży na Wembley nie był pasjonującym widowiskiem. Po samobójczym golu Leviego Colwilla, Nottingham Forest pokonał Huddersfield Town 1:0 i po ponad dwóch dekad, powrócił do Premier League.

• Nottingham zdecydowanie przeważał w rywalizacji z Huddersfield Town
  • Jednak to nie żaden z graczy Forest nie trafił do siatki Huddersfield
  • O losach awansu do Premier League zadecydował samobój Leviego Colwilla

Nottingham lepsze, ale arbiter skrzywdził Huddersfield

Pierwsza groźna akcja ze strony Nottingham Forest miała miejsce w 12. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał James Garner, ale żaden z jego kolegów nie dotknął piłki. To zagranie zatem zamieniło się niespodziewanie w strzał, a piłka o centymetry minęła bramkę Huddersfield.

Na pierwszą sytuację ze strony The Terriers, kibice musieli czekać do 34. minuty. Prawym skrzydłem popędził Sorba Thomas, ale zamiast dośrodkować, niespodziewanie zdecydował się na strzał. Dobrą interwencją popisał się jednak Brice Samba.

Pierwszy gol na Wembley padł tuż przed przerwą. Na zaskakujący strzał z ponad 20. metrów zdecydował się Steve Cook, a piłka po drodze odbiła się od obrońcy Huddersfield, Leviego Colwilla, kompletnie myląc Lee Nichollsa. Było to prowadzenie absolutnie zasłużone, gdyż w pierwszej połowie to właśnie Forest byli zespołem grającym zdecydowanie bardziej aktywnie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, Nottingham dalej atakował, a piłkarze Huddersfield nie potrafili oddać choćby jednego celnego strzału. Grając tak pasywnie, trudno myśleć o awansie do Premier League. Inna sprawa, że sędzia Jonathan Moss powinien podyktować przynajmniej jeden rzut karny dla zespołu Carlosa Corberana.