Premier League – terminarz ligi angielskiej


Terminarz Premier League

Powyższy terminarz Premier League przedstawia wyniki dotychczas rozegranych meczów Premier League, a także dokładne terminy spotkań w nadchodzących tygodniach i miesiącach. 20 klubów, które rywalizują w lidze angielskiej rozegrają łącznie 38 kolejek. Rywalizacja wyłoni nowego mistrza Anglii.

Liga angielska – terminarz i mecze

Sytuacja tabeli Premier League zmienia się jak w kalejdoskopie. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualny terminarz spotkań Premier League wraz wynikami, a także na bieżąco aktualizowaną tabelę ligi angielskiej. W rozgrywkach Premier League udział bierze 20 klubów. Najlepsza czwórka ma zapewniony awans do Ligi Mistrzów. Zespół z 5. miejsca kwalifikuje się do Ligi Europy. Natomiast najgorsze 3 drużyny każdego sezonu spadają do rozgrywek Championship. Sprawdź jak wygląda aktualna tabela Premier League.

Ostatnie artykuły

Mecze Premier League – jak wygląda układanie terminarza ligi angielskiej?

Zadanie ułożenia terminarza ligi angielskiej spoczywa na barkach pana Glenna Thompsona. Jest to osoba, która na zlecenie organizatora rozgrywek zajmuje się zaplanowaniem całości 380 spotkań w sezonie. Pierwszym krokiem budowy kalendarza rozgrywek jest data ich startu oraz terminarz spotkań międzynarodowych, w tym takich turniejów jak Euro 2020 czy Mistrzostwa Świata.

Po tym jak te daty zostaną uwzględnione pan Thompson rozbija terminarz na bloki 5 spotkań. W tych blokach kluby nie mogą mieć więcej niż 3 mecze u siebie lub na wyjeździe. Co więcej kluby z tego samego miasta lub rejonu nie mogą grać u siebie w tym samym czasie. Oczywiście Londyn jest tutaj wyjątkiem, bo przy takiej liczbie klubów w stolicy po prostu nie da się tego tak zorganizować. Dlatego w tym przypadku organizacja spotkań w Londynie sprowadza się do tego, by nie grały w tym samym czasie kluby z pobliskich dzielnic a nie całego miasta.

Po zbudowaniu terminarza na dany sezon swoje uwagi do niego mogą zgłosić kluby. W miarę możliwości ich życzenia są uwzględniane. Na tej podstawie powstaje ostateczny terminarz Premiership.