Premier League – terminarz ligi angielskiej


Terminarz Premier League – 2021/22

Poznaliśmy już terminarz na najbliższy sezon angielskiej Premier League. W pierwszej kolejce nie zabraknie pierwszego hitu. Zeszłoroczny mistrz Manchester City spotka się na własnym stadionie z Tottenhamem. Poniżej terminarz pierwszej kolejki:

DataSpotkanie
14 sierpnia 16:00Brentford – Arsenal
14 sierpnia 16:00Burnley – Brighton
14 sierpnia 16:00Chelsea – Crystal Palace
14 sierpnia 16:00Everton – Southampton
14 sierpnia 16:00Leicester City – Wolverhampton
14 sierpnia 16:00Manchester United – Leeds United
14 sierpnia 16:00Newcastle United – West Ham United
14 sierpnia 16:00Norwich City – Liverpool
14 sierpnia 16:00Tottenham Hotspur – Manchester City
14 sierpnia 16:00Watford – Aston Villa

Godziny spotkań mogą zostać zmienione w zależności od planów transmisji telewizyjnych. Już niebawem podamy terminarz na nastepne kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.

Terminarz Premier League 2020/21

Powyższy terminarz Premier League przedstawia wyniki dotychczas rozegranych meczów Premier League, a także dokładne terminy spotkań w nadchodzących tygodniach i miesiącach. 20 klubów, które rywalizują w lidze angielskiej rozegrają łącznie 38 kolejek. Rywalizacja wyłoni nowego mistrza Anglii.

Liga angielska – terminarz i mecze

Sytuacja tabeli Premier League zmienia się jak w kalejdoskopie. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualny terminarz spotkań Premier League wraz wynikami, a także na bieżąco aktualizowaną tabelę ligi angielskiej. W rozgrywkach Premier League udział bierze 20 klubów. Najlepsza czwórka ma zapewniony awans do Ligi Mistrzów. Zespół z 5. miejsca kwalifikuje się do Ligi Europy. Natomiast najgorsze 3 drużyny każdego sezonu spadają do rozgrywek Championship. Sprawdź jak wygląda aktualna tabela Premier League.

Ostatnie artykuły

Mecze Premier League – jak wygląda układanie terminarza ligi angielskiej?

Zadanie ułożenia terminarza ligi angielskiej spoczywa na barkach pana Glenna Thompsona. Jest to osoba, która na zlecenie organizatora rozgrywek zajmuje się zaplanowaniem całości 380 spotkań w sezonie. Pierwszym krokiem budowy kalendarza rozgrywek jest data ich startu oraz terminarz spotkań międzynarodowych, w tym takich turniejów jak Euro 2020 czy Mistrzostwa Świata.

Po tym jak te daty zostaną uwzględnione pan Thompson rozbija terminarz na bloki 5 spotkań. W tych blokach kluby nie mogą mieć więcej niż 3 mecze u siebie lub na wyjeździe. Co więcej kluby z tego samego miasta lub rejonu nie mogą grać u siebie w tym samym czasie. Oczywiście Londyn jest tutaj wyjątkiem, bo przy takiej liczbie klubów w stolicy po prostu nie da się tego tak zorganizować. Dlatego w tym przypadku organizacja spotkań w Londynie sprowadza się do tego, by nie grały w tym samym czasie kluby z pobliskich dzielnic a nie całego miasta.

Po zbudowaniu terminarza na dany sezon swoje uwagi do niego mogą zgłosić kluby. W miarę możliwości ich życzenia są uwzględniane. Na tej podstawie powstaje ostateczny terminarz Premiership.