Manchester United przygotowuje kolejną ofertę za defensora Evertonu

Zdaniem "Football Insider", Manchester United rozważa złożenie kolejnej oferty za Jarrada Branthwaite'a z Evertonu. Piłkarz miał uzgodnić miał uzgodnić warunki indywidualnego kontraktu. Klub z Goodison Park wycenia swojego zawodnika na 70-80 milionów funtów.

Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu:

Spore oczekiwania Evertonu za Jarrada Branthwaite’a

Manchester United w ostatnich dniach ogłosił przedłużenie kontraktu z menedżerem Erikiem ten Hagiem do końca czerwca 2026 roku. Blisko wzmocnienia klubu z Old Trafford są ponadto Joshua Zirkzee z Bologni oraz Matthijs de Ligt z Bayernu Monachium. Dopinane są również szczegóły w sprawie Jarrada Branthwaite’a.

POLECAMY TAKŻE

22-latek miał przełomowy sezon w barwach Evertonu. Środkowy obrońca w zeszłym sezonie rozegrał 35 meczów w Premier League i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Pomógł skutecznie uniknąć spadku The Toffees z ligi, pomimo odjęcia ośmiu punktów za złamanie zasad finansowych fair play.

Branthwaite stał się ważnym ogniwem zespołu Seana Dyche’a. Na początku czerwca zadebiutował w reprezentacji Anglii w towarzyskim meczu przeciwko Bośni i Hercegowinie (3:0) na St James’ Park. Ostatecznie nie został zabrany przez Garetha Southgate’a na Euro 2024. Serwis “Football Insider” potwierdził, że Anglik ma zarabiać na Old Trafford 160 tysięcy funtów tygodniowo.

Na drodze do transferu wciąż stoi kwestia uzgodnienia odpowiedniej kwoty między klubami. Początkowa oferta Czerwonych Diabłów wynosząca 35 milionów funtów plus dodatki została szybko odrzucona przez Everton, który oczekuje kwoty między 70 a 80 milionów funtów. 20-krotni mistrzowie Anglii szykują kolejną ofertę, która ma odpowiadać żądaniom klubu z Goodison Park.

Komentarze