Matthijs
Ligt

Matthijs De Ligt to holenderski obrońca, broniący barw Bayernu Monachium. Jest też etatowym reprezentantem Holandii. Zdobywca nagrody Golden Boy w 2018 roku.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/Mladen Lackovic
Imię i nazwisko Matthijs De Ligt
Data urodzenia 1999-08-12
Miejsce urodzenia Leiderdorp
Narodowość Holandia
Aktualny klub Bayern Monachium
Pozycja środkowy obrońca
Waga 89 kg
Wzrost 189 cm

Matthijs De Ligt – kariera

Jest jednym z najbardziej utalentowanych obrońców z obecnej generacji piłkarzy. Jego znakomita budowa ciała, niesamowita technika odbiorów i podań, a także niezwykły potencjał do wygrywania pojedynków powietrznych sprawiają, że można o De Ligcie mówić jako jednym z najlepszych na swojej pozycji.

Grać w piłkę nożną zaczął, gdy miał dziewięć lat. Zawodnik notował gwałtowny zrost swoich umiejętności. Szybko przebił się do pierwszego składu Ajaxu Amsterdam, z którym zszokował Europę, docierając w sezonie 2018/2019 do półfinału Ligi Mistrzów. Jako jeden z cudownych dzieci Joden – swoją drogą, w 2018 roku został laureatem prestiżowej nagrody Golden Boy – pokazał się jako jeden z najbardziej utalentowanych defensorów młodego pokolenia. De Ligt zdecydował się na Juventus, choć starało się o niego pół Europy. W Turynie miał zastąpić starą gwardię, ale nigdy nie wyrósł na jednego z liderów zespołu. W 2022 roku Stara Dama zgodziła się na ofertę Bayernu Monachium i za niespełna 70 milionów sprzedała go do Bundesligi.

De Ligt zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Holandii w 2017 roku. Od tamtej pory występuje w niej regularnie. Rozegrał już dla Oranje ponad 30 spotkań.

Matthijs De Ligt – aktualności