Victor
Lindeloef

Victor Lindeloef to szwedzki piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2017 roku zawodnik Manchesteru United, z którym sięgnął po Puchar Ligi. Kapitan reprezentacji Szwecji.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/Conor Molloy/News Images
Imię i nazwisko Victor Lindeloef
Data urodzenia 1994-07-17
Miejsce urodzenia Vasteras
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Manchester United
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 187 cm

Victor Lindeloef – kariera

Victor Lindeloef za młodu zwiedzał kluby z rodzinnego miasta: IK Franke, Vasteras IK oraz Vasteras SK. W seniorskiej drużynie Vasteras SK zadebiutował już w wieku 15 lat. W kolejnym sezonie pomógł zespołowi awansować do drugiej ligi szwedzkiej. Swoją dojrzałością zwrócił uwagę Benfiki. Orły zapłaciły za niego latem 2012 roku około trzy miliony euro. Już mając 19 lat zadebiutował w pierwszej drużynie. Ostatecznie zadomowił się w niej dwa sezony później. W latach 2015-2017 dał się poznać jako jeden z najbardziej obiecujących defensorów na świecie, zwracając uwagę Manchesteru United. Opuszczał Lizbonę z bagażem trzech mistrzostw Portugalii i czterech innych krajowych pucharów.

Czerwone Diabły zapłaciły za Lindeloefa 35 milionów euro. Od 2017 roku jego rola w zespole stale się zmieniała, ale nigdy nie stał się etatowym członkiem wyjściowego składu. Po swoje pierwsze trofeum w Anglii sięgnął dopiero w 2023 roku, gdy pod wodzą Erika ten Haga klub sięgnął po Puchar Ligi.

Lindeloef zadebiutował w reprezentacji Szwecji w 2016 roku. Wziął z nią udział w Mistrzostwach Świata w Rosji, a także w Euro 2016 i 2021. W sierpniu 2021 roku zastąpił Andreasa Granqvista w roli kapitana Trzech Koron.

Victor Lindeloef – aktualności