Sergi
Roberto

Sergi Roberto to hiszpański piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy lub środkowego pomocnika. Wychowanek FC Barcelony, w której spędził całą dotychczasową karierę. Z klubem sięgnął po liczne trofea, w tym dwa puchary Ligi Mistrzów. Reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Sergio Ruiz/Pressin
Imię i nazwisko Sergi Roberto
Data urodzenia 1992-02-07
Miejsce urodzenia Reus
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja prawy obrońca
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Sergi Roberto – kariera

Sergi Roberto dołączył do słynnej La Masii w wieku 14 lat. Choć nie był najszybszy ani najskuteczniejszy, szybko przebijał się przez kolejne szczeble akademii. Znalazł też uznanie Pepa Guardioli. Ten dał Hiszpanowi zadebiutować w pierwszej drużynie w 2010 roku. Można powiedzieć, że od tamtej pory Roberto pozostał już w dynamice seniorskiej ekipy.

Roberto to znakomite uzupełnienie kadry. Dysponuje odpowiednią techniką, by grać w środku pola, ale nieźle czuje się też w roli prawego obrońcy. Choć co roku pojawiają się głosy o możliwym odejściu Roberto, dla kolejnych trenerów Dumy Katalonii Hiszpan jest na wagę złota. Roberto całą dotychczasową karierę spędził na Camp Nou, sięgając po liczne trofea, w tym siedem mistrzostw Hiszpanii czy dwa puchary Ligi Mistrzów. Dziś jest jednym z kapitanów zespołu.

Roberto zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2016 roku. Choć nigdy nie znika z radarów kolejnych selekcjonerów, nigdy nie wziął udziału w wielkiej imprezie.

Sergi Roberto – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Sergi Roberto?

Sergi Roberto rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 20.

W jakich klubach grał Sergi Roberto?

Sergi Roberto w trakcie swojej kariery grał w klubach: FC Barcelona.