Sergi Roberto w ostatnich meczach FC Barcelony grał z kontuzją

Sergi Roberto w ostatnich czterech meczach FC Barcelony grał ze złamanym żebrem, donosi "Sport". Mimo to kapitan Dumy Katalonii grał z pełnym poświęceniem i dawał z siebie wszystko na boisku, co zostało docenione w klubie.

Sergi Roberto
Obserwuj nas w
Magara Press SL / Alamy Na zdjęciu: Sergi Roberto

Sergi Roberto prawdopodobnie przedłuży kontrakt z Barceloną

Wśród wątpliwości dotyczących przyszłości wielu zawodników Barcelony, kapitan Sergi Roberto wydaje się być pewny kontynuowania swojej kariery w klubie. Kontrakt doświadczonego obrońcy wygasa 30 czerwca, ale doniesienia sugerują, że podpisze nową umowę na kolejny sezon. Mimo, że jego rola w drużynie nie jest kluczowa, Roberto jest wysoko ceniony w klubie ze względu na swoje doświadczenie, przywództwo i oddanie zespołowi. Przykładem jego zaangażowania jest fakt, że grał z kontuzją w ostatnich czterech meczach Dumy Katalonii.

POLECAMY TAKŻE

Jak donosi “Sport”, Hiszpan doznał złamania żebra podczas meczu z Gironą na początku tego miesiąca, ale mimo to kontynuował grę w tamtym pojedynku. Błąd Roberto co prawda wiele kosztował Blaugranę, ale kapitan nie bał się odpowiedzialności i po spotkaniu stanął przed kamerami. Następnie wszechstronny obrońca wystąpił przez około 20 minut w meczu przeciwko Real Sociedad, wchodząc na boisko jako rezerwowy w drugiej połowie. Roberto zagrał także od pierwszej minuty w obu meczach Barcelony w zeszłym tygodniu, przeciwko Almerii i Rayo Vallecano, spędzając na boisku łącznie ponad 110 minut.

Takie zaangażowanie i poświęcenie sprawiają, że Roberto jest niezwykle cenionym zawodnikiem w szatni. W związku z tym, władze klubu najprawdopodobniej spotkają się w tym tygodniu, aby omówić jego sytuację kontraktową. Według mediów przedłużenie umowy wydaje się w tym momencie bardziej niż prawdopodobne.

Zobacz również: FC Barcelona wskazała pięciu kandydatów do zastąpienia Xaviego

Komentarze