Rafał
Augustyniak

Rafał Augustyniak to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od lipca 2022 roku zawodnik Legii Warszawa. Jednokrotny reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

6
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Rafał Augustyniak
Data urodzenia 1993-10-14
Miejsce urodzenia Zduńska Wola
Narodowość Polska
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 82 kg
Wzrost 185 cm

Rafał Augustyniak – kariera

Rafał Augustyniak długo nie mógł znaleźć swojego miejsca. Rozpoczął młodzieżową karierę w dwóch klubach ze Zduńskiej Woli – MKS MOS oraz Pogoni – ale seniorskie pierwsze kroki stawiał w Widzewie Łódź. Czerwona Armia wypożyczyła go na sezon do pierwszoligowej Pogoni Siedlce, gdzie spędził rok.

Zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 20 lat. Po spadku Widzewa do I ligi, pełnił w drużynie funkcję kapitana. Zimą 2015 roku związał się z Jagiellonią Białystok czteroletnim kontraktem. To jednak również nie zagwarantowało mu stabilizacji. Jaga trzykrotnie wypożyczała go do ekip z zaplecza elity – Pogoni Siedlce, Wigier Suwałki oraz Miedzi Legnica. Po zakończeniu ostatniego wypożyczenia, Miedź postanowiła wykupić defensora za 63 tysiące euro. Sezon 2018/2019 skończył się jednak kolejnym spadkiem w karierze piłkarza. Udało mu się jednak znaleźć pracę za granicą. Rosyjski Ural Jekaterynburg zapłacił za niego pół miliona euro. W Rosji Augustyniak spędził trzy sezony, by w 2022 roku, jako wolny zawodnik, związać się z Legią Warszawa.

W marcu 2021 roku piłkarz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski od Paulo Sousy. Zadebiutował w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze przeciwko Anglii. Jak dotąd jest to jego jedyny występ w kadrze narodowej.

Rafa Augustyniak – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Rafał Augustyniak?

Rafał Augustyniak rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Rafał Augustyniak?

Rafał Augustyniak w trakcie swojej kariery grał w klubach: MKS MOS Zduńska Wola, Pogoń Zduńska Wola, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, Wigry Suwałki, Miedź Legnica, Ural Jekaterynburg i Legia Warszawa.