Ollie
Watkins

Ollie Watkins to angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2020 roku broni barw klubu Aston Villa. Kilkukrotny reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/Andy Rowland
Imię i nazwisko Ollie Watkins
Data urodzenia 1995-12-30
Miejsce urodzenia Torquay
Narodowość Anglia
Aktualny klub Aston Villa
Pozycja środkowy napastnik
Waga 70 kg
Wzrost 180 cm

Ollie Watkins – kariera

Ollie Watkins jest wychowankiem Exeter City. Już tam dał się poznać jako wyjątkowy napastnik, zdobywając nagrodę EFL dla najlepszego młodego gracza roku. W 2017 roku przeniósł się do Brentford City za siedem milionów euro, gdzie jego talent rozbłysnął pełnym blaskiem.

Fantastyczny był dla niego zwłaszcza sezon 2019/2020. Jego Brentford zakończył kampanię na trzecim miejscu, a Watkins strzelił aż 25 bramek. Brakowało mu zaledwie jednej, by zrównać się z królem strzelców – Aleksandarem Mitroviciem. Mimo tego – jak również pomimo tego, że Brentford ostatecznie nie wygrał play-offów i pozostał w Championship – wybrano go najlepszym zawodnikiem sezonu.

Takiego talentu nie mogło zabraknąć w Premier League. Latem 2020 roku Aston Villa wydała na Anglika aż 34 miliony euro. Od tej pory jest zawodnikiem zespołu z Birmingham, a na poziomie angielskiej ekstraklasy strzela gola średnio co trzy spotkania.

Watkins zadebiutował w reprezentacji Anglii w marcu 2021 roku. Choć zdążył już nawet zdobyć pierwszą bramkę dla Synów Albionu, nie otrzymał powołania na Euro 2021, zakończone dla Anglików tytułem wicemistrzów Starego Kontynentu.

Ollie Watkins – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ollie Watkins?

Ollie Watkins rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Ollie Watkins?

Ollie Watkins w trakcie swojej kariery grał w klubach: Exeter Cirty, Weston-super-Mare, FC Brentford i Aston Villa.