Nicolo
Fagioli

Nicolo Fagioli to włoski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Zawodnik Juventusu FC, którego jest wychowankiem. W 2023 roku ukarany siedmiomiesięcznym zawieszeniem za nielegalne obstawianie meczów. Reprezentant Włoch.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/IPA Sport/ABACA
Imię i nazwisko Nicolo Fagioli
Data urodzenia 2001-02-12
Miejsce urodzenia Piacenza
Narodowość Włochy
Aktualny klub Juventus FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 71 kg
Wzrost 178 cm

Nicolo Fagioli – kariera

Nicolo Fagioli dołączył do szkółki Juventusu już w wieku 14 lat i dołączył od razu do drużyny U-17. Talent środkowego pomocnika nie podlegał dyskusji, szybko piął się w klubowej hierarchii. Gdy miał 17 lat, występował już w kadrze U-23.

Swój debiut w seniorskiej drużynie zanotował w styczniu 2021 roku. Niedługo później, po zakończeniu sezonu, Stara Dama uznała, że piłkarz potrzebuje regularnej gry. Dlatego też odszedł na rok do drugoligowego Cremonese, gdzie grał regularnie i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Po powrocie do Turynu był już pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny, choć jego rozwój zahamowały nieco kontuzje.

W listopadzie 2023 roku Fagioli został oskarżony o nielegalne obstawianie meczów. Piłkarz poszedł na współpracę ze służbami i otrzymał siedmiomiesięczne zawieszenie. Juventus bynajmniej nie stygmatyzował wychowanka. Ba, nawet zaoferował mu nowy kontrakt na lepszych warunkach.

Fagioli  był etatowym młodzieżowym reprezentantem Włoch. W seniorskiej kadrze zadebiutował w listopadzie 2022 roku w towarzyskim starciu z Albanią.

Nicolo Fagioli – aktualności