Mychajło
Mudryk

Mychajło Mudryk to ukraiński piłkarz, występujący w Chelsea FC. Uchodzi za jednego z najbardziej utalentowany zawodników na świecie.

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Revierfoto
Imię i nazwisko Mychajło Mudryk
Data urodzenia 2001-01-05
Miejsce urodzenia Krasnograd
Narodowość Ukraina
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 61 kg
Wzrost 175 cm

Mychajło Mudryk – kariera

Mychajło Mudryk przygodę z piłką rozpoczynał w Metaliście Charków i Dnipro Dniepropietrowsku, skąd w 2016 roku trafił do piłkarskiej szkółki Szachtara Donieck. Na boiskach ukraińskiej ekstraklasy zadebiutował jednak w barwach Arsenału Kijów, do którego był wypożyczony w pierwszej połowie 2019 roku. Miał wówczas zaledwie 18 lat. Kilka miesięcy wcześniej rozegrał pierwsze spotkanie w pierwszym zespole Szachtara, występując w jednym ze spotkań Pucharu Ukrainy.

W połowie 2020 roku przeniósł się na kilkumiesięczne wypożyczenie do Desny Czernihów, w której rozegrał 10 spotkań w lidze ukraińskiej. Na początku 2021 roku wrócił do Doniecka. Z miesiąca na miesiąc ogrywał coraz ważniejszą rolę w zespole Szachtara, by w ostatnim czasie stać się jednym z jego kluczowych piłkarzy. W pierwszej połowie sezonu 2022/23 zdobył siedem bramek i zaliczył sześć asyst w 12 ligowych meczach, a do tego dołożył trzy gole i dwie asysty w sześciu występach w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Transfer do Chelsea

Jego świetne występy nie pozostały niezauważone przez skautów zagranicznych klubów, a zimą 2023 roku zgłosiło się o niego kilka drużyn. Ostateczny bój o jego sprowadzenie stoczyły dwa londyńskie zespoły – Arsenal i Chelsea. Górą z tego pojedynku wyszli The Blues, którzy sprowadzili go za 70 milionów euro. Sam Mudryk podpisał z klubem umowę aż do 30 czerwca 2031 roku.

Mychajło Mudryk – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mychajło Mudryk?

Mychajło Mudryk rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 15.

W jakich klubach grał Mychajło Mudryk?

Mychajło Mudryk w trakcie swojej kariery grał w klubach Szachtar Donieck, Arsenał Kików, Desna Czernyhów i Chelsea FC.