Kamil
Grosicki

Kamil Grosicki to polski piłkarz, broniący ostatnio barw Pogoni Szczecin. W trakcie swojej kariery występował w różnych krajach. Zaliczył przede wszystkim 18 występów w angielskiej Premier League.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/Michael Kienzler/ULMER
Imię i nazwisko Kamil Grosicki
Data urodzenia 1988-06-08
Miejsce urodzenia Szczecin
Narodowość Polska
Aktualny klub Pogoń Szczecin
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 75 kg
Wzrost 180 cm

Kamil Grosicki – kariera

Urodzony w Szczecinie Kamil Grosicki piłkarską przygodę z piłką zaczynał w Pogoni Szczecin, z którą miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie. Dzięki udanym występom w szeregach Portowców zapracował na transfer do Legii Warszawa. Ze stołeczną ekipą triumfował w Pucharze Polski. Następnym przystankiem na piłkarskim szlaku zawodnika była Jagiellonia Białystok, z którą także triumfował w krajowym pucharze oraz w spotkaniu o Superpuchar Polski.

W czasie swojego pobytu w Legii Warszawa, Kamil Grosicki zaliczył swoją pierwszą przygodę z zagranicznym futbolem. W 2008 roku skrzydłowy na pół roku został wypożyczony do FC Sion, gdzie wystąpił w zaledwie ośmiu spotkaniach.

W styczniu 2011, Grosicki z Jagiellonii przeniósł się do tureckiego Sivassporu. Turcy zapłacili za niego blisko milion euro. Skrzydłowy przez trzy sezony rozegrał tam ponad sto gier, po czym w 2014 roku został sprzedany do francuskiego Rennes.

We Francji popularny “TurboGrosik” wystąpił w 92 spotkaniach zdobywając 15 goli i notując 13 asyst. Świetne występy polskiego skrzydłowego zaowocowały transferem za dziewięć milionów euro do brytyjskiego Hull City, z którym najpierw w sezonie 2016/17 występował na boiskach Premier League, a przez kolejne dwa sezony w Championship. To był kolejny dobry okres w karierze Kamila Grosickiego, który w barwach Hull rozegrał łącznie 123 mecze zdobywając ponad 20 goli i zaliczając blisko 30 asyst.

W styczniu 2020 roku Grosicki przeniósł się do West Bromwich Albion, gdzie spędził półtora roku. Tego etapu Polak już nie zaliczy do tak udanych, jak wcześniejszych występując w zaledwie dziewiętnastu spotkaniach. W sierpniu 2021 roku Kamil Grosicki na zasadzie wolnego transferu wrócił do rodzinnego Szczecina ponownie trafiając do miejscowej Pogoni, z którą w sezonie 2021/22 zajął trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie rozgrywając 26 spotkań.

TurboGrosik ma na swoim koncie ponad 80 występów w reprezentacji Polski, w której strzelił blisko 20 goli.

Kamil Grosicki – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kamil Grosicki?

Kamil Grosicki rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Kamil Grosicki?

Kamil Grosicki w trakcie swojej kariery grał w klubach Legia Warszawa, Sion, Jagiellonia Białystok, Sivasspor, Stade Rennais, Hull City, West Bromwich Albion, Pogoń Szczecin.