Dominic
Calvert-Lewin

Dominic Calvert-Lewin to angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2016 roku jest piłkarzem Evertonu. Wicemistrz Europy z reprezentacją Anglii.

Czytaj dalej…

9
IMAGO/Andy Rowland/PMI
Imię i nazwisko Dominic Calvert-Lewin
Data urodzenia 1997-03-16
Miejsce urodzenia Sheffield
Narodowość Anglia
Aktualny klub Everton FC
Pozycja środkowy napastnik
Waga 71 kg
Wzrost 189 cm

Dominic Calvert-Lewin – kariera

Dominic Calvert-Lewin jest wychowankiem Sheffield United. Szable dwukrotnie wypożyczały napastnika, by ten zdobywał doświadczenie, a ten – na poziomie młodzieżowym – imponował skutecznością. Pomimo, że drugą połowę sezonu 2015/2015 spędził zaledwie w czwartoligowym Northampton, Everton nie wahał się, by latem sprowadzić Anglika dla siebie. Mówiło się wówczas, że inwestycja w takiego gracza zaledwie dwóch milionów euro to okazja typu “nie do odrzucenia”.

Niestety, na Goodison Park karierę Calverta-Lewina regularnie hamują kontuzję. Spodziewano się, że do przełomu u gracza nadejdzie w sezonie 2017/2018. Latem 2017 roku sięgnął bowiem po mistrzostwo świata z reprezentacją Anglii do lat 20, zdobywając zwycięską bramkę w finale.

Anglika stać na naprawdę wiele. W sezonie 2020/2021 ustrzelił swojego pierwszego hat-tricka w Premier League podczas zwycięstwa nad West Bromwich Albion. To, jak dotąd, jego najlepsza kampania w Evertonie. Ustrzelił wówczas aż 21 bramek we wszystkich rozgrywkach (16 w lidze), zostając zawodnikiem roku w klubie i otrzymując powołanie na mistrzostwa Europy. Tam rozegrał zaledwie 18 minut w dwóch meczach, ale może chełpić się tytułem wicemistrza Starego Kontynentu. Anglia przegrała finał przeciwko Włochom po serii rzutów karnych.

Dominic Calvert-Lewin – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Dominic Calvert-Lewin?

Dominic Calvert-Lewin rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 9.

W jakich klubach grał Dominic Calvert-Lewin?

Dominic Calvert-Lewin w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sheffield United, Stalybridge, Northampton Town i Everton.