Arkadiusz
Reca

Arkadiusz Reca to polski zawodnik występujący na pozycji lewego obrońcy bądź wahadłowego. Od lata 2021 roku gracz włoskiej Serie A. Reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

13
IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Arkadiusz Reca
Data urodzenia 1995-06-17
Miejsce urodzenia Chojnice
Narodowość Polska
Aktualny klub Spezia Calcio
Pozycja lewy obrońca
Waga 81 kg
Wzrost 187 cm

Arkadiusz Reca – kariera

Arkadiusz Reca urodził się w Chojnicach i pierwsze kroki stawiał w miejscowym Kolejarzu. Szybko zmienił klub na większą Chojniczankę, gdzie rozpoczął też seniorską karierę. Przez jej pierwsze lata często tułał się po mniejszych ligach, reprezentując barwy Koralu Dębnicy czy Floty Świnoujście. Przełomem okazał się transfer do Wisły Płock z 2015 roku. Reca świetnie prezentował się w Fortuna 1 Lidze i wydatnie pomógł Nafciarzom w awansie do Ekstraklasy. Po dwóch kolejnych, udanych latach w Płocku, zgłosiła się po niego wielka Atalanta.

W Bergamo został jednak niespełnioną obietnicą. La Dea po pierwszym roku poczęła sukcesywnie wypożyczać Polaka do innych włoskich drużyn. Obrońca spędził rok w SPAL, potem w Crotone – i zbierał niezłe oceny. Zapuścił korzenie dopiero w Spezii, gdzie – jak możecie się domyślać – wypożyczyła go Atalanta. Po roku klub zdecydował się wykupić piłkarza za dwa miliony euro.

Dziś Reca jest etatowym graczem na poziomie Serie A, regularnie dostaje też szansę w reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej w 2018 roku, ale nie otrzymał powołania na Euro 2021.

Arkadiusz Reca – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Arkadiusz Reca?

Arkadiusz Reca rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 13.

W jakich klubach grał Arkadiusz Reca?

Arkadiusz Reca w trakcie swojej kariery grał w klubach: Chojniczanka Chojnice, Koral Dębnica, Flota Świnoujście, Wisła Płock, Atalanta Bergamo, SPAL Ferrara, Crotone i Spezia Calcio.