Arkadiusz Reca nagrodzony za dobrą formę? Chcą go dwa kluby z Bundesligi!

Arkadiusz Reca może zostać bohaterem transferu do Bundesligi. Zawodnikiem Spezii interesują się dwa niemieckie kluby, występujące na najwyższym poziomie rozgrywkowym - donosi "II Secolo XIX".

Arkadiusz Reca
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Arkadiusz Reca

Reca bohaterem Spezii

Arkadiusz Reca stracił większość sezonu z uwagi na uraz mięśnia przywodziciela. Do gry wrócił w kluczowym momencie, bowiem ważyły się losy utrzymania Spezii Calcio w rozgrywkach Serie B. W ostatnich dwóch ligowych kolejkach strzelił dwie bramki, które dały jego drużynie w sumie cztery punkty. Przesądziło to o pozostaniu na zapleczu włoskiej ekstraklasy.

Zagraniczna kariera polskiego obrońca przebiega ze zmiennym szczęściem. Przez lata utrzymywał się na poziomie Serie A, choć nie był szczególnie wyróżniającym się graczem. Po spadku Spezii pozostał w drużynie, lecz tego lata może on zmienić otoczenie. Dobra dyspozycja po wyleczeniu kontuzji sprawiła, że zyskał on zainteresowanie ze strony dwóch klubów Bundesligi.

POLECAMY TAKŻE

Recę na swojej liście życzeń mają zarówno FC Koeln, jak i Union Berlin. Oba te kluby mogą jednak pożegnać się po sezonie z Bundesligą. FC Koeln zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, zaś Union Berlin znajduje się na lokacie, która daje możliwość ubiegania się o utrzymanie w barażach z jedną z ekip z zaplecza Bundesligi. Niewykluczone, że przechodząc do którejś z tych ekip Reca wcale nie trafiłby do niemieckiej elity.

Kontrakt Recy obowiązuje do połowy 2025 roku. W tym sezonie zgromadził łącznie 15 występów, czterokrotnie trafiając do siatki. 15-krotny reprezentant Polski jest wyceniany przez portal “Transfermarkt” na 1,7 mln euro.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze