Euro 2020: komu daje się największe szanse? Polska na końcu

Belgia - Rosja
Belgia - Rosja PressFocus

Euro 2020 rozkręca się na dobre. Pierwsza kolejka fazy grupowej już za nami. Serwis statystyczny Gracenot Live opracował kolejne prognozy dotyczące mistrzostw Europy 2021. Tym razem przedstawiono procentowe szanse poszczególnych zespołów na zdobycie mistrzostwa Europy.

  • Faworytem do końcowego triumfu w Euro 2020 jest Belgia
  • Na podium zestawienia są Francja i Anglia
  • Polakom nie daje się żadnych szans na wygranie mistrzostw Europy

Kto wygra Euro 2020?

Serwis Gracenote Live zajmuje się statystykami i faktami piłkarskimi. Po pierwszej kolejki Euro 2020 przygotował specjalną analizę procentową, wskazując jakie szanse na zdobycie tytułu mistrza Europy ma każda z drużyn. Niestety w tym zestawieniu bardzo słabo wypada Polska, przy której widnieje 0%. Tak samo oceniane są: Macedonia Północna, Szkocja, Węgry i Rosja. Na specjalnym wykresie trzy pierwsze są za Biało-czerwonymi, z kolei Sborna wyprzedza naszą kadrę.

A jak wygląda sytuacja na górze? Najwieksze szanse na wygranie Euro 2020 ma reprezentacja Belgii (16%). O jeden punkt procentowy mniej ma Francja, a o dwa Anglia. Na czwartej pozycji jest aktualny mistrz Europy – Portugalia. Szanse obrońcy tytułu na wygranie turnieju są oceniane na 11%.

Reprezentacja Polski mocno skomplikowała sobie sytuację w grupie E, przegrywając w pierwszej kolejce ze Słowacją 1:2. W sobotę naszą kadrę czeka zdecydowanie trudniejsze wyzwanie. Mecz Hiszpania – Polska będzie dla Biało-czerwonych kluczowy w kontekście przedłużenia szans na awans do 1/8 finału. Jeżeli dzień wcześniej w spotkaniu Szwecja – Słowacja lepsi okażą się Skandynawowie, a potem Hiszpania ogra Polskę, wówczas Paulo Sousa i jego podopieczni nie będą mieli szans na awans.

Komentarze