Hertha rozgromiona w Lipsku, pierwsza porażka Wolfsburga

Christopher Nkunku
PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć w sobotnich spotkaniach 6. kolejki Bundesligi. Pierwszej porażki w tym sezonie doznał VfL Wolfsburg. Trzy punkty na swoje konto zapisały Bayer Leverkusen i RB Lipsk. Drugi z tych zespół w efektowny sposób rozgromił Herthę Berlin.

Sześć goli w Lipsku

Sobotnie spotkanie 6. kolejki na Red Bull Arena w Lipsku miało jednostronny przebieg. RB Lipsk nie dał najmniejszych szans Hercie Berlin, w której szeregach na ławce rezerwowych zasiadł reprezentant Polski Krzysztof Piątek. Polak pojawił się na murawie w końcówce meczu już przy wyniku 0:6.

Byki już po pierwszej połowie prowadziły 3:0. Do bramki strzeżonej przez Alexandra Schwolowa trafiali kolejno Christopher Nkunku, Yussuf Poulsen i Nordi Mukiele. Po przerwie gospodarze dołożyli kolejne trzy gole. Na listę strzelców wpisywali się Emil Forsberg, ponownie Nkunku i na końcu Amadou Haidara.

Pierwsza porażka Wilków

Przed rywalizacją w 6. kolejce VfL Wolfsburg w ligowej tabeli ustępował jedynie Bayernowi Monachium. W pięciu dotychczasowych spotkaniach nie doznał ani jednej porażki. Ta przyszła jednak w sobotę, kiedy Wilki mierzyły się na wyjeździe z TSG Hoffenheim.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla Wolfsburga, który w 25. minucie objął prowadzenie po pięknym uderzeniu Bote Baku z dystansu. Tuż przed przerwą Hoffenheim doprowadziło jednak do wyrównania za sprawą Andreja Kramaricia. Po przerwie gospodarze również wykazali się skutecznością i zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw drugą bramkę zdobył Christoph Baumgartner, a wynik meczu na 3:1 ustalił Pavek Kaderabek.

TSG Hoffenheim – VfL Wolfsburg 3:1 (1:1)
0:1 Baku 25′
1:1 Kramarić 45+2′
2:1 Baumgartner 74′
3:1 Kaderabek 82′

Bayer wiceliderem

Potknięcie Wolfsburga wykorzystali piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy odnieśli czwarte zwycięstwo z w tym sezonie i awansowali na drugie miejsce w tabeli. W spotkaniu na BayArena skromnie 1:0 pokonali u siebie FSV Mainz, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył utalentowany Florian Wirtz.

Bayer Leverkusen – FSV Mainz 1:0 (0:0)
1:0 Wirtz 62′

Wygrana Unionu, remis we Frankfurcie

Trzy punkty na swoje konto zapisał również Union Berlin, który sprostał roli faworyta i przed własną publicznością pokonał 1:0 Arminię Bielefeld. Jedyna bramka spotkania padła w samej końcówce po strzale Kevina Behrensa.

Podziałem punktów zakończył się inny sobotni mecz, w których Eintracht Frankfurt zremisował u siebie 1:1 z FC Koeln. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Kolonii, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Eintracht doprowadził do wyrównania. Po przerwie kolejnych goli już nie obejrzeliśmy.

Union Berlin  – Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)
1:0 Behrens 88′

Eintracht Frankfurt – FC Koeln 1:1 (1:0)
0:1 Skhiri 14′
1:1 Borre 45+6′