Bundesliga – tabela 2021/22

Aktualna tabela Bundesligi poniżej. Sprawdź kto jest liderem a kto walczy o awans do europejskich pucharów. Znajdziesz tutaj aktualną pozycję swojego ulubionego klubu w rozgrywkach ligi niemieckiej.

Liga Mistrzów Liga Europy Baraże Spadek do 2. Bundesligi

Liga niemiecka – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualne zestawienie klubów niemieckiej Bundesligi. Zespoły oznaczone zielonym tłem znajdują się na miejscach premiujących grą w Lidze Mistrzów. Zespoły z tłem żółtym dostaną się w następnym sezonie do rozgrywek Ligi Europy. Kolor fioletowy to ryzyko gry w barażach o utrzymanie. Kolor czerwony to definitywny spadek klubu do niższej ligi.

Tabela Bundesligi 2021

Sezon 2020/21 nie przyniósł żadnej niespodzianki – po raz kolejny mistrzostwo Niemiec zdobyli piłkarze Bayernu Monachium. Robert Lewandowski i spółka po raz kolejny nie dali większych szans swoim rywalom – wyprzedzając w ligowej tabeli Borussię Dortmund i RB Lipsk. Bawarczycy w 34 rozegranych spotkaniach zdobyli 78 punktów, podczas gdy kolejne drużyny odpowiednio 65 i 64.

Z Bundesligą w sezonie 2020/21 pożegnały się zespoły Schalke 04 Gelsenkirchen i Werderu Brema

W Bundeslidze rywalizuje na co dzień 18 zespołów. Drużyny rywalizują ze sobą w systemie mecz i rewanż, rozgrywając w trakcie sezonu 34 kolejki. W trakcie każdego sezonu w Bundeslidze rozgrywanych jest 306 meczów, które decydują przede wszystkim o tym, kto zdobywa mistrzostwo Niemiec. Sprawdź dotychczasowe wyniki i terminarz Bundesligi oraz klasyfikację strzelców Bundesligi.

Tabela 2. Bundesligi

Interesują Cię rozgrywki 2. Bundesligi? Poniżej znajdziesz aktualną tabelę tych rozgrywek. Sprawdź kto ma szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech a kto może spaść jeszcze niżej.

Ostatnie artykuły – Bundesliga