Bundesliga – tabela i wyniki ligi niemieckiej

Aktualna tabela Bundesligi poniżej. Sprawdź kto jest liderem a kto walczy o awans do europejskich pucharów. Znajdziesz tutaj aktualną pozycję swojego ulubionego klubu w rozgrywkach ligi niemieckiej.

Liga Mistrzów Liga Europy Baraże Spadek do 2. Bundesligi

Liga niemiecka – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualne zestawienie klubów niemieckiej Bundesligi. Zespoły oznaczone zielonym tłem znajdują się na miejscach premiujących grą w Lidze Mistrzów. Zespoły z tłem żółtym dostaną się w następnym sezonie do rozgrywek Ligi Europy. Kolor fioletowy to ryzyko gry w barażach o utrzymanie. Kolor czerwony to definitywny spadek klubu do niższej ligi.

Tabela Bundesligi 2020

Bez wielkiej niespodzianki. Mistrzem Niemiec w sezonie 2019/20 był Bayern Monachium. Napędzani przez kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego Bawarczycy nie dali szans ani Borussi Dortmund ani RB Lipsk. Bayern zgromadził na swoim koncie 82 punkty. Dortmund zgromadził 69 punkty a Lipsk zajął trzecią lokatę z 66 punktami na koncie.

Z Bundesligi w sezonie 2019/20 spadły zespoły Paderborn i Fortuna Dusseldorf.

Liga niemiecka – wyniki

W Bundeslidze rywalizuje na co dzień 18 zespołów. Drużyny rywalizują ze sobą w systemie mecz i rewanż, rozgrywając w trakcie sezonu 34 kolejki. W trakcie każdego sezonu w Bundeslidze rozgrywanych jest 306 meczów, które decydują przede wszystkim o tym, kto zdobywa mistrzostwo Niemiec. Sprawdź dotychczasowe wyniki i terminarz Bundesligi oraz klasyfikację strzelców Bundesligi.

Tabela 2. Bundesligi

Interesują Cię rozgrywki 2. Bundesligi? Poniżej znajdziesz aktualną tabelę tych rozgrywek. Sprawdź kto ma szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech a kto może spaść jeszcze niżej.

Ostatnie artykuły – Bundesliga