REKLAMA
REKLAMA

Nieoczekiwany kandydat do zastąpienia Ramosa

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Daily Mail  |  14.11.2020 16:16
Nieoczekiwany kandydat do zastąpienia Ramosa

Eric Garcia  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Eric Garcia od wielu miesięcy jest łączony z powrotem do Barcelony. Duma Katalonii rozmowy w sprawie sprowadzenia hiszpańskiego obrońcy na Camp Nou z Manchesterem City prowadziła już latem, ale wówczas obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Niewykluczone, że teraz katalońskiemu klubowi wyrośnie poważny konkurent. Jak informuje Daily Mail, 19-latek znajduje się również w kręgu zainteresowań Realu Madryt.

Przedstawiciele Królewskich rozglądają się już za nowym środkowym obrońcą, który w przyszłości mógłby zastąpić w zespole kapitana Sergio Ramosa. Choć wygasający w czerwcu przyszłego roku kontrakt doświadczonego zawodnika prawdopodobnie zostanie przedłużony, to z uwagi na jego wiek - 34 lata - będzie ostatnim w jego karierze. Real chce być również przygotowany na wypadek nieuzyskania porozumienia ze swoim kapitanem w sprawie prolongowania aktualnego kontraktu.

Pau Torres i Eric Garcia na liście potencjalnych wzmocnień


Klub z Madrytu przygotował już listę zawodników, którzy w przyszłości mogliby wypełnić lukę powstałą po odejściu Ramosa. Na jej szczycie znajdować się ma obrońca Villarreal Pau Torres, ale jak informuje Daily Mail, jest na niej również Eric Garcia.

Nie ma wątpliwości, że na chwilę obecną bardziej prawdopodobne są przenosiny na Santiago Bernabeu Pau Torresa, który w swojej umowie z Villarreal ma klauzulę z kwotą odstępnego w wysokości 50 milionów euro. To oczywiście znacznie więcej niż trzeba byłoby wyłożyć w przyszłym roku za Erika Garcię, któremu z końcem sezonu wygasa umowa z Manchesterem City. W przypadku zawodnika klubu z Etihad Stadium przeszkodą mogą być jego bliskie relacje z Barceloną, której jest wychowankiem i do której chciałby wrócić.

Barcelona nie rezygnuje


FC Barcelona starania o sprowadzenie zawodnika zamierza podjąć ponownie w styczniu. Latem wszystkie przedstawiane przez nią oferty były odrzucane przez angielski klub. Manchester City mając w perspektywie utratę zawodnika za darmo latem przyszłego roku, prawdopodobnie obniży swoje oczekiwania finansowe.

W obecny sezonie Eric Garcia, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę, w tym w dwóch Premier League.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

RaulMadrid | 14.11.2020 20:47

Biorąc pod uwagę wiek Ramosa, nierówną formę Varane'a i aktualną transferową klape jaką jest Militao choć go nie skreślam jeszcze to nie powinnien byc brany nikt poza Upamecano jesli chodzi o wzmocnienie defensywy.

DiffretAngle | 15.11.2020 01:07

RaulMadrid | 14.11.2020 20:47
Proste to nie będzie, bo na Francuza to się czai ze 4-5 klubów. PSG, Liverpool, MU, Real, może Juventus...
Wszystkie zdesperowane. Jak będzie obowiązywała klauzula, to a tak zdaje się, ma być, to zdecyduje to, kto do swojej drużyny przekona projektem i kontrakt. Tu PSG ma fory, bo pewnie jest w stanie zapłacić najwięcej.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy