Zacięta rywalizacja w Nicei! Na boisku trzeszczały kości

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: Francja.goal.pl  |  25.10.2020 19:02

Ligue 1

W niedzielne popołudnie doszło do spotkania drużyn z górnej stawki tabeli. W ramach 8. kolejki Ligue 1, team z Nicei walczył z Lille. Goście przyjechali na Allianz Rivierę w roli faworyta. Tymczasem rywalizacja zakończyła się remisem 1:1 (0:0) i obie ekipy zasłużenie podzieliły się punkami.

W premierowej odsłonie byliśmy świadkami wyrównanej gry. Piłkarze częściej utrzymywali się przy piłce, ni jeżeli oddawali strzały na bramkę. Jedną z lepszych sytuacji do strzelenia gola mieli gospodarze już w 13. minucie. Podczas rzutu rożnego do futbolówki najwyżej wyskoczył Morgan Schneiderlin, który uderzył w kierunku dalszego słupka. Gdyby nie świetna interwencja bramkarza Lille rezultat uległby zmianie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Goście słyną w tym sezonie ze szczelnej defensywy, mając najmniej straconych goli w lidze. Natomiast to team z Nicei był aktywniejszy pod polem karnym rywala, ale rozregulowane celowniki uniemożliwiły objęcie prowadzenia.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola dla Les Aiglons strzelił Kasper Dolberg. Reprezentant Danii wykazał się olbrzymią siłą w walce o futbolówkę. Za plecami wciąż czuł oddech obrońcy, a mimo to napastnik Nicei podcinką z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. Na odpowiedź Lille nie trzeba było długo czekać. W 58. minucie Yilmaz doprowadził do remisu. Turek mocnym strzałem ze skraju pola karnego nie dał większych szans bramkarzowi.

W późniejszej fazie spotkania, goście podirytowani dobrą grą Nicei nie mieli pomysłu na rozgrywanie kolejnych akcji. W konsekwencji zobaczyliśmy sporo walki w środku pola oraz wiele żółtych kartek, a mecz zakończył się remisem. Lille wciąż jako jedyny zespół w Ligue 1 nie ma na koncie porażki.