REKLAMA
REKLAMA

Bale doczeka się debiutu? Walijczyk w blokach startowych

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  17.10.2020 09:44
Bale doczeka się debiutu? Walijczyk w blokach startowych

Gareth Bale  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Tottenham Hotspur 19 września sfinalizował transfer Garetha Bale'a, ale reprezentant Walii nie miał jeszcze w tym sezonie okazji pojawić się na boisku. Wiele jednak wskazuje na to, że nastąpi to w niedzielę. Menedżer Kogutów Jose Mourinho przyznał, że doświadczony zawodnik ma szansę wystąpić w najbliższym spotkaniu z West Hamem United.

Bale wrócił do Tottenhamu po siedmiu latach, które spędził w Realu Madryt. We wrześniu oba kluby doszły do porozumienia i niechciany w zespole Królewskich Walijczyk dołączył do Kogutów na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu. Do tej pory nie miał jednak jeszcze okazji zaprezentować się na boisku.

- Oczywiście, że chce grać. Chciał grać od dnia, w którym do nas dołączył, ale nie było to możliwe. Nie powiem, czy wystąpi, ale mogę powiedzieć, że pracuje bardzo dobrze, czego nie miał możliwości robić już dawno - powiedział Mourinho, cytowany przez Sky Sports.

Słowa portugalskiego szkoleniowca Tottenhamu Hotspur mogą wskazywać na to, że Bale znajdzie się w kadrze drużyny na niedzielne spotkanie Premier League z West Hamem United. Jeżeli tak się nie stanie, to piłkarz powinien wystąpić w pierwszym meczu Ligi Europy, w którym Tottenham w czwartek zmierzy się z LASK Linz.

Tam, gdzie potrzebuje go drużyna


Jose Mourinho przyznał również, że rozmawiał z zawodnikiem na temat preferowanej przez niego pozycji na boisku. - Jednym z pierwszych pytań w mojej pierwszej rozmowie z Garethem, bo drużyna jest najważniejsza, ale zawodnik też jest ważny, było: "Jaka jest Twoja ulubiona pozycja?" - powiedział Mourinho. - Chciałem zacząć od tego, a on odpowiedział mi na pytanie. Czy to oznacza, że zawsze będzie grał na tej pozycji? Nie. Najważniejsza jest bowiem drużyna, a on będzie grał tam, gdzie drużyna go potrzebuje - dodał.

- Nie jest to nr 10, nie jest to pozycja napastnika, nie jest to także lewa strona, jak w pierwszych latach kariery w Southampton i Tottenhamie. Jego ulubiona pozycja to teraz prawa strona. Kiedy osiągnie swoją normalną intensywność i dynamikę, myślę, że może być tym zawodnikiem, którego ludzie widzieli jako decydującego, gdy pojechał do Realu Madryt. Bale zasadniczo grał tam z prawej strony i jest to pozycja, którą preferuje - powiedział Mourinho.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

teppin | 18.10.2020 02:46

Nie mogę się doczekać jego debiutu. Bale - Kane - Son może nieźle wymiatać, a w odwodzie na podmęczonego rywala jest Moura i Lamela.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy