REKLAMA
REKLAMA

Zieliński zakażony koronawirusem!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Napoli SSC  |  02.10.2020 14:43
Zieliński zakażony koronawirusem!

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pomocnik Napoli i reprezentacji Polski Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie - poinformowała oficjalna strona włoskiego klubu. 26-letni pomocnik raczej nie pojawi się tym samym na rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniu "Biało-Czerwonych" przed trzema październikowymi meczami.

Piłkarze oraz sztab klubu z Neapolu już po raz drugi w tym tygodniu przeszli badania na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. Decyzja o ich przeprowadzeniu zapadła po tym, jak okazało się, że w zespole Genoi, która była niedzielnym rywalem Napoli, stwierdzono kilkanaście przypadków zakażeń. Pierwsza seria testów w klubie ze Stadio San Paolo została przeprowadzona we wtorek. Wówczas wszystkie wyniki były negatywne.

W godzinach popołudniowych klub z Neapolu opublikował jednak oficjalny komunikat, w którym poinformował, że badania w dwóch przypadkach dały dodatnie wyniki. Wśród zakażonych znaleźli się Piotr Zieliński oraz współpracownik sztabu szkoleniowego Giandomenico Costi.

Reprezentacja bez Zielińskiego


Piątkowa informacja prawdopodobnie wyklucza Piotra Zielińskiego z udziału w rozpoczynającym się poniedziałek zgrupowaniu reprezentacji Polski i występu w trzech zbliżających się spotkaniach. Podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają towarzysko z Finlandią (7 października), a w ramach Ligi Narodów zmierzą się z Włochami (11 października) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października).

Na razie nie wiadomo również, czy informacje napływające z Neapolu będą miały jakiś wpływ na przyjazd na zgrupowanie drugiego z polskich zawodników włoskiego klubu - Arkadiusza Milika. Jak poinformował nas rzecznik PZPN, związek na razie nie otrzymał żadnych informacji ze strony Napoli. - Nie wiemy jaka jest sytuacja w Neapolu, czy zamkną drużynę na kwarantannę, czy nie. Na razie tego nie wiemy - powiedział rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

Untouchables | 02.10.2020 15:00

Skoro żyjemy w takich durnych czasach, jak to jest możliwe że są zakażenia w klubach? Dla bezpieczeństwa powinni zamykać ich na obozach treningowych i zakaz wylazenia na miasto. Jakim trzeba być głupcem i ignorantem żeby narażać kolegów i klub na zakażenie, oraz rozgrywki na zakończenie bez dokończenia. Już abstrac***e od tego czy wirus jest, czy jest groźny czy to tylko medialna nagonka jak myślę.

MarcosSalinas | 02.10.2020 15:21

Zamykanie piłkarzy nic nie da, gdy wirusa łapią także inni pracownicy klubowi. Po prostu należy skończyć z iluzją przepisów i zacząć je egzekwować w sposób adekwatny do sytuacji.

Untouchables | 02.10.2020 16:39

W takim razie zamknąć wszystkich w domach, wszelkie rozgrywki anulować i czekać na coś, nie bardzo wiadomo na co.

grzesiek__pl88 | 02.10.2020 16:42

W sposób adekwatny czyli jaki?

BOYSSAN | 02.10.2020 16:44

Wszyscy udają ze walczą z COVIDem, ze jest protokół postępowania itd. Prawda jest taka ze jak Zielinski ma koroniaka to prawdopodobnie większość graczy Napoli już ma lub za chwile mieć będzie.
Trzeba się nauczyć żyć z wirusem , inaczej się po prostu nie da

wojojuve | 02.10.2020 16:49

Ten wirus był, jest i będzie. Jeśli mamy czekać aż kiedys cudownie zniknie to możemy już pożegnać się z Serie A na zawsze. Widziałem ostatnio kilka nierządowych raportów i 100% osób, które umarło na covid miało inne choroby i były kluczowe przy zgonie. Ze wszystkich osób, które znam, bądź słyszałem od znajomych, którzy przeszli chorobę odczuwali ją nie bardziej niż inne, powszechne. Przy grypie nie zamykamy rozgrywek, tylko izolujemy chorych, więc i teraz tak zróbmy.

dalmare | 02.10.2020 17:12

"...Dla bezpieczeństwa powinni zamykać ich na obozach treningowych i zakaz wylazenia na miasto.
Jakim trzeba być głupcem i ignorantem żeby narażać kolegów i klub na zakażenie, oraz rozgrywki na zakończenie bez dokończenia..."-

-  Po zajrzeniu do wątku o zakwalifikowaniu Milanu oraz tutaj mogę przyznać rację czyjemuś dawniejszemu spostrzeżeniu "ten portal to psychiatryk": odsłania i kuruje.

maras2422 | 02.10.2020 18:16

I co z tego? PLANdemia

The__Normal__On | 02.10.2020 19:35

Ciężarówka w Bergamo już jedzie!

pochmurny | 02.10.2020 21:09

Untouchables | 02.10.2020 16:39
" i czekać na coś, nie bardzo wiadomo na co. "

Jak to na co? Na wyszczepienie. Później zachipowanie. Stopniowe pozbawianie praw obywatelskich i prywatności.

paolo3 | 02.10.2020 22:57

W zasadzie prędzej czy później ten wirus każdego dopadnie więc moim zdaniem zamiast wstrzymywać rozgrywki trzeba po prostu grać bez tych na kwarantannie i tyle. W ciągu sezonu te wszystkie absencje w różnych zespołach się wyrównają i tyle, może za rok dzięki temu będzie już po problemie. Milan zaczął sezon bez Ibry, czas na Gigio a potem to już z górki ;)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy