REKLAMA
REKLAMA

Arsenal i Lyon kontynuują negocjacje

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  29.09.2020 18:38
Arsenal i Lyon kontynuują negocjacje

Emirates Stadium  |  fot. Wojciech Witkowski

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Arsenal i Olympique Lyon kontynuują rozmowy w sprawie transferu francuskiego pomocnika Houssema Aouara. Jak informuje ESPN, na razie porozumienie nie zostało osiągnięte, ale Kanonierzy czynią dalsze starania mające na celu sprowadzenie 22-letniego zawodnika na Emirates Stadium.

Pod koniec ubiegłego tygodnia londyński klub miał przedstawić pierwszą ofertę w tej sprawie. Opiewała ona na 35 milionów euro i została odrzucona przez władze Lyonu, które swojego piłkarza wyceniają znacznie wyżej. Jeszcze niedawno mówiło się o kwocie 60 milionów euro, ale według ostatnich doniesień, Lyon byłby gotowy rozważyć sprzedaż swojego piłkarza za 45 milionów euro wraz z bonusami. Kwota ta wydaje się być w zasięgu Arsenalu i wkrótce możemy spodziewać się kolejnej propozycji z jego strony.

Transfery tylko do piątku


Jean-Michel Aulas, prezydent francuskiego klubu, zapowiedział, że ewentualne porozumienie w sprawie sprzedaży zawodników musi zostać osiągnięte do piątku. Francuzi chcą do tego terminu mieć jasność co do ostatecznego kształtu drużyny na sezon 2020/21. Ultimatum to dotyczy także Houssema Aouara.

Lyon ma już następcę


W międzyczasie przedstawiciele Olympique Lyon finalizują rozmowy w sprawie sprowadzenia pomocnika Milanu Lucasa Paquety, który miałby zostać następcą Aouara w zespole prowadzonym przez Rudiego Garcię. Według medialnych doniesień oba kluby doszły już do porozumienia w sprawie warunków definitywnego transferu 23-letniego Brazylijczyka, którego kwota ma opiewać na około 20 milionów euro.

Piłkarz, który wkrótce powinien przyjechać do Francji, doszedł również do porozumienia z Lyonem w sprawie warunków pięcioletniego kontraktu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy