REKLAMA
REKLAMA

Piątek wróci do Włoch? Jest oferta!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sport Italia  |  29.09.2020 10:18
Piątek wróci do Włoch? Jest oferta!

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Ostatnie dni letniego okna transferowego mogą być bardzo gorące dla reprezentanta Polski Krzysztofa Piątka. Zdeterminowani do sprowadzenia go z powrotem do Włoch są przedstawiciele Fiorentiny, którzy rozpoczęli już w tej sprawie negocjacje z Herthą Berlin, w której aktualnie występuje polski napastnik.

Jak informuje Sky Sport Italia, przedstawiciele klubu z Florencji złożyli już Hercie oficjalną ofertę w tej sprawie. Chcieliby pozyskać Piątka na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Takie rozwiązanie odrzuca jednak klub z Berlina, który byłby gotowy na rozstanie z Polakiem, ale tylko od razu na zasadzie definitywnego transferu. Za 25-letniego zawodnika Hertha oczekuje 25 milionów euro.

35 bramek Piątka na włoskich boiskach


Reprezentant Polski na włoskie boiska trafił latem 2018 roku, kiedy przeniósł się z Cracovii do Genoi. Przez sześć miesięcy rozegrał w jej barwach 21 spotkań, zdobywając aż 19 bramek. Świetna skuteczność zaprocentowała w styczniu 2019 roku transferem do słynnego Milanu, który wyłożył za niego 35 milionów euro. W zespole Rossonerich rozegrał łącznie 41 meczów, zdobywając 16 bramek.

W styczniu tego roku pożegnał się z Włochami i przeszedł do Herthy Berlin. W klubie ze stolicy Niemiec rozegrał do tej pory 18 meczów, strzelając w nich 5 goli. W obecnym sezonie wystąpił w dwóch ligowych meczach, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Niewykluczone, że Piątek wkrótce otrzyma szansę powrotu do Włoch. Fiorentina wydaje się być zdeterminowana do jego sprowadzenia i w najbliższych dniach rozmowy w tej sprawie prawdopodobnie będą kontynuowane. Na uzyskanie porozumienia oba kluby mają czas do 5 października, kiedy zamknięte zostanie letnie okno transferowe.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

propu31 | 29.09.2020 12:15

Niech chłopak się weźmie za strzelanie goli, bo skończy w Ekstraklasie albo innym Benevento

Odet | 29.09.2020 12:38

Trzymam kciuki za transfer. Viola to dobre miejsce dla Piątka. Trener go chce, za plecami Ribery, Chiesa i kolega z Genoi Kouame. Może być b.dobrze.
Pozdr.

Interista1987 | 29.09.2020 13:05

Propu31
Zapewne probuje je strzelac ale nie wychodzi.
Kariery moze nie zrobi ale jakies kluby go przygarna, na kilka nastepnych lat jest ustawiony.
Nawet w ektraklasie nie zarabia sie malych pieniedzy.

xxBANGxx | 29.09.2020 13:23

Nie wiem czy Piątek wygryzłby ze składu Kouame. Ten chłopak ma talent.

propu31 | 29.09.2020 16:20

Odet
Viola to generalnie kiepskie miejsca dla Polaków. Jedynie, Drągowski się przebił po wielkich trudach, a tak bywalo z tym źle. Jeżeli we Violi zagrasz dwa słabe mecze, tracisz miejsce w składzie, tak się stało choćby z Cutrone. Kouame jest lepszy od Piątka w wielu aspektach, jednak w Genoi Piątek wygrywał skutecznością, teraz bywa z tym kiepsko.
Interista1987
Masz rację

BOYSSAN | 29.09.2020 16:42

Moim zdaniem Piątek już swoje nastrzelal. Piłkarsko to jest naprawdę bardzo przeciętny gracz. W Violi tez się nie obudzi , jestem przekonanygoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy