REKLAMA
REKLAMA

Dortmund stolicą super talentów? 16-letni Anglik w Borussii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bild  |  25.09.2020 09:10
Dortmund stolicą super talentów? 16-letni Anglik w Borussii

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Borussia Dortmund nie zwalnia i sięga po kolejny talent. Nowym zawodnikiem niemieckiego zespołu został zaledwie 16-letni Jamie Bynoe-Gittens, który do Dortmundu przenosi się z Manchesteru City. Utalentowany skrzydłowy podpisał długoterminowy kontrakt z Borussią, która klubowi z Etihad Stadium zapłaci jedynie ekwiwalent za wyszkolenie w wysokości około 90 tysięcy euro.

To kolejny młody zawodnik, który został ściągnięty do klubu z Dortmundu. Po sfinalizowaniu transferu Bynoe-Gittensa, Bild Borussię określił mianem stolicy super talentów. Nie ma w tym nawet odrobiny przesady, bowiem w ostatnich latach do drużyny dołączyli tacy zawodnicy jak Jadon Sancho, Erling Haaland, Giovanni Reyna, Jude Bellingham czy Youssoufa Moukoko. Pierwszych dwóch ma już uznaną markę, a kolejna dwójka jest na dobrej drodze, aby ją uzyskać. W kolejce czekają następni.

- Jamie początkowo będzie częścią naszej akademii młodzieżowej, ale oczywiście mamy nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł zagrać w pierwszej drużynie - powiedział Michael Zorc, dyrektor sportowy niemieckiego klubu, cytowany przez Bild

Śladem Sancho


Bynoe-Gittens do Borussii Dortmund trafił, podobnie jak jego cztery lata starszy rodak Jadon Sancho, z Manchesteru City. - Chłopak właśnie skończył 16 lat. Jest więc rok młodszy niż Jadon, gdy przychodził do nas - dodał Zorc.

20-letni obecnie Sancho do niemieckiego zespołu przeszedł w sierpniu 2017 roku. Borussia wyłożyła za niego wówczas prawie 8 milionów euro. Po trzech latach występów w Dortmundzie, reprezentant Anglii wyceniany jest przez władze klubu z Dortmundu na około 120 milionów euro.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy